MAXtv Prva liga, 28. kolo, 12.04.2015, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.000

Niko Rukavina • nedjelja, 12.04.2015.

Riječani su u posljednjoj utakmici 28. kola HNL-a nadigrali na Kantridi Zagreb i upisali uvjerljivu pobjedu od 4:1.

Bernardo Matić
46'
11
Miroslav Konopek
46'
8
Alen Jurilj
67'
Dražen Medić

Rijeka je na domaćem terenu odigrala vrlo dobru utakmicu i upisala uvjerljivu pobjedu protiv slabog Zagreba. Pjesnici su upisali peti poraz u posljednjih šest utakmica, ali su i dalje šest bodova udaljeni od zone ispadanja.

Početak dvoboja pripao je domaćinu. Veliku prigodu u 12. minut propustio je Bekim Balaj koji je izbio sam pred Dominika Livakovića, no golman Zagreba je stigao pravovremeno reagirati.

I u nastavku poluvremena Riječani su bili bolji, a u vodstvo su došli u 37. kada je Marin Leovac uposlio Ivana Tomečaka čiji udarac završava u bloku, a Balaj iz odbijanca poentira za vodstvo.

Nisu dugo domaćini čekali na drugi pogodak. Josip Radošević je u 43. pronašao Balaja koji zabija peti pogodak u sezoni za prednost Riječana od 2:0 s kojom se otišlo na odmor.

U 57. minuti Leovac je u svojem šesnaestercu startao na Miroslava Konopeka, a sudac je dosudio kazneni udarac za Pjesnike. S bijele točke precizan je bio Josip Jurendić za smanjenje riječkog vodstva.

Međutim već u sljedećoj minuti opasno je zaprijetio Marko Vešović, no njegov udarac Livaković je skrenuo u korner iz kojeg je Matej Mitrović poentirao za 3:1 na asistenciju Josip Mišića.

Konačni rezultat postavio je Marin Tomasov. U 82. minuti Zadranin je primio loptu na nekih 30 metara od gola, slalomom prošao kroz obranu Zagrebaša i smireno poentirao za konačnih 4:1.