Sportnet • nedjelja, 12.04.2015.

Nedjelja je u francuskoj Prvoj ligi ponudila sedam utakmica u kojima je najviše pažnje plijenio ogled Bordeauxa i Marseillea. Nakon poraza od Parižana, Marseille je u gostima ponovno upisao poraz.

Iako su gosti bili uvjerljiviji cijelu utakmicu, domaćini su uspjeli pred svojim navijačima i na poznatom travnjaku upisati novu pobjedu. Junak utakmice svakako je Yambere koji je iskoristio trenutak i zatresao mrežu Mandande.

Bordeaux je dobro startao na domaćem terenu i već u 16. minuti stvorio priliku za vodstvo. Malo preciznosti nedostajalo je Marianu koji je oštro pucao s velike udaljenosti, ali pogodio je desnu stativu.

Bolje sreće nije bio niti protivnički igrač Alessandrini četiri minute kasnije. Primio je lijepu loptu u šesnaestercu, pucao po golu, ali pogodio je stativu. Prilika mu se ponovno pružila u 31., ali lopta je otišla pored stative. Pucao je u i 42. u lijevi kut s ruba šesnaesterca, ali sjajan je bio Carrasso, obranio je i sačuvao mrežu svoje momčadi.

U drugom poluvremenu prijetnju Carrassu predstavljao je Gignac. Prvo je u 50. pobjegao protivničkim igračima i na asistenciju Morela pucao prema golu, ali lopta je otišla pored vratnice. Četiri minute kasnije puca iz blizine, ali Carrasso je opet obranio.

Kaznio ih je tada Bordeaux pogotkom u 61. Mariano je poslao lijepu loptu u šesnaesterac, dočekao ju je Yambere, opalio po desnoj strani gola i postavio konačnih 1:0.

U ostalim utakmicama Saint Etienne pobijedio je na domaćem terenu Nicu rezultatom 1:0, a pogodak je pao u ranoj fazi utakmice. Precizan je bio Tabanou u 18. minuti i osigurao domaćoj momčadi nova tri boda. Istim rezultatom završio je i susret Toulousea i Montpelliera, a Jourdrenova vrata zatresao je Trejo u minutama nadoknade nakon prvog dijela.

Lens i Lorient utakmicu su završili rezultatom 0:0 dok je Lille u gostima svladao Evian TG. Precizan je s bijele točke u 81. bio Boufal, a Lille je kući ponio puni plijen. Nica je isto u gostima pobijedila Reims rezultatom 1:0, a Benrahma je već u četvrtoj minuti pogodio za vodstvo i konačnih 1:0 Nice.

Rennes je na domaćem travnjaku pobijedio Guingamp rezultatom 1:0, a posao im je bio olakšan u 74. minuti. Yatabare je dobio crveni karton i Guingamp je ostao s desetoricom igrača. Šest minuta kasnije Toivonen je zabio za minimalno vodstvo i pobjedu.