Lyon
Lyon 2:0 Bastia
Bastia

Sportnet • srijeda, 15.04.2015.

Lyon je pogotcima Yattare i Lacazettea na domaćem terenu pobijedio Bastiju rezultatom 2:0. Gosti su bili nemoćni cijelu utakmicu, a Areola je svoju mrežu uspio braniti do 78. minute kada je pao prvi pogodak.

Lavovi su na domaćem terenu od samog početka utakmice nametnuli svoju igru, a dominacija se nastavila kroz česte napade i prilike za pogodak. Ostalo je do kraja prvog poluvremena sve samo na pokušajima jer su momčadi na predah otišle rezultatom 0:0.

Već u šestoj minuti Ferri je zamalo odveo domaćine u vodstvo, ali sjajno mu je obranio Areola. Primio je lijepu loptu na rubu šesnaesterca, pucao prema desnoj vratnici, ali zaustavio je to vratar Bastije.

Najviše prilika u redovima domaćina stvorio je, iz slobodnih udaraca i kornera Fekir, ali bez pogodaka. U prvoj minuti nadoknade nakon prvog poluvremena izveo je slobodan udarac, ciljao pod prečku, ali raspoložen je bio Areola i obranio udarac.

Bastija u prvom dijelu nije pokazala puno. Funkcionirala je jedino obrana dok su u napadu bili slabi. Nisu stvorili niti jednu opasniju akciju da zaprijete Lopesu.

U drugom dijelu Lyon je nastavio dominirati na terenu. Prijetio je trio Fekir, Lacazette i N'Jie protivničkom golu, ali pogodak se dugo čekao. Prvo su se gosti u 73. uspjeli približiti Lopesu. Gillet je ušao u šesnaesterac i odmah pucao po golu, a jedina prilika otišla je desno od gola.

Lavovi su protivničku mrežu zatresli pet minuta kasnije. Yattara je unutar šesnaesterca, na asistenciju Greniera, pucao u donji lijevi kut i odveo domaćine do minimalnog vodstva. Drugi pogodak pao je u 85. minuti. N'Jie je ušao u kazneni prostor, vidio slobodnog Lacazettea koji je utrčao u šesnaesterac, N'Jie mu je dodao, a ovaj je poslao bombu u mrežu Areole.

Konačnih 2:0 donijelo je Lyonu nova tri boda, koja su im bila potrebna da prestignu PSG. Prednost od dva boda više na tablici francuske Ligue 1 PSG će pokušati smanjiti 28. travnja kada igraju preostalu utakmicu 32. kola protiv Metza.