Nantes
Nantes 1:0 Marseille
Marseille

Sportnet • petak, 17.04.2015.

Nantes je na domaćem terenu svladao Marseille rezultatom 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Gakpe. U 20. minuti zatresao je protivničku mrežu, odveo Nantes u vodstvo i postavio konačnih plus jedan.

Domaćini su nakon dvije izgubljene utakmice upisali pobjedu i trenutno se pomaknuli za jedno mjesto na tablici francuske Prve lige. Nova tri boda svakako su dobrodošla pet kola prije kraja sezone.

Nantes je odlično otvorio utakmicu i od samog početka zadao brige Marseillu, a pogodak je pao u 20. minuti. Pogrešku u obrani iskoristio je Gakpe i odveo domaćine u minimalno vodstvo. Ušao je u šesnaesterac, išao sam na Mandandu i mirno poslao loptu u donji desni kut.

Probudili su se tada i gosti, a u posljednjoj minuti prvog dijela zamalo su izjednačili. Alessandrini je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored desne vratnice i gosti su tako otišli na predah s minus jedan.

U drugom poluvremenu domaćini su išli po još jedan pogodak, a sjajnu priliku imali su u 58. Veretout je s ruba šesnaesterca poslao opasnu loptu, ali spreman je na to bio Mandanda i obranio udarac.

Minutu kasnije situacija je bila obrnuta, Nantes je odigrao opasnu akciju. Deaux je primio lijepu loptu na rubu kaznenog prostora, pucao po golu, ali loptu je zaustavio Riou.

Do kraja utakmice nije bilo iznenađenja, Marseille nije uspio izjednačiti, a domaćini su kod kuće sačuvali sva tri boda i prestigli devetoplasirani Rennes na tablici francuske Prve lige. Rennes će sutra pokušati obraniti mjesto na tablici u susretu s Monacom.