MAXtv Prva liga, 29. kolo, 19.04.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.000

Sportnet • nedjelja, 19.04.2015.

Slaven Belupo svladao je na domaćem terenu Pjesnike iz Kranjčevićeve i vratio se u borbu za visoki plasman. Junak Koprivničanaca danas je bio Mirić koji je odveo Farmaceute do pobjede. Jedini pogodak Zagreb je postigao s bijele točke, a precizan je bio Jurendić.

Ivan Ljubičić
27'

Dražen Medić

Slaven Belupo već sedam utakmica zaredom ne zna za poraz na domaćem terenu. U trećoj uzastopnoj utakmici kod kuće potvrdili su riječi trenera Čačića, koji često napominje kako u Koprivnici nitko nije favorit.

Farmaceuti su od prve minute čvrsto krenuli u napad i najavili zanimljivu utakmicu na Gradskom stadionu. Već u šestoj minuti Brlek je na ubačaj Delića glavom pucao prema golu, ali lopta je otišla daleko od lijeve vratnice. Imao je priliku ponovno u 11., ali lopta je završila u rukama Livakovića.

Sedam minuta kasnije Mirić je odveo domaćine u minimalno vodstvo. Ušao je u kazneni prostor, a slobodnog ga je vidio Ejupi i dodao mu loptu. Mirić je mirno pucao i zatresao donji lijevi kut.

Imao je Zagreb i priliku za izjednačenje. U 25. minuti Krovinović je ušao u kazneni prostor, pucao prema lijevoj strani gola, ali lopta je otišla s vanjske strane vratnice. Nastavio je tada Slaven Belupo prijetiti vratima Livakovića, ali u akcijama koje su odigrali nisu bili dovoljno precizni.

Gosti su s druge strane najizgledniju priliku imali u 44. kada je Mudražija ušao u šesnaesterac i pucao prema vratima Picaka, ali lopta je ponovno otišla pored lijeve vratnice. Završili su tako prvi dio utakmice s minus jedan.

Drugo poluvrijeme Farmaceuti su se malo više branili nego u prvom dijelu utakmice, što je rezultiralo prekršajem Fuštara na Mediću u 59. minuti. Sudac nije dvojio i pokazao je udarac s bijele točke. Precizan je za Pjesnike bio Jurendić i loptu poslao u u lijevu stranu golu, a Picak je krivo procijenio, bacio se na desnu stranu i ostao praznih ruku.

Šest minuta kasnije probudili su se i koprivnički navijači i počeli bodriti Farmaceute u napadu, a po završetku te akcije ne terenu su se malo podigle strasti i došlo je do naguravanja, ali ubrzo su se obje ekipe smirile.

Priliku za ponovno vodstvo domaćini su stvorili u 73. minuti. Ejupi je dobio loptu i uspio između dvojice protivničkih igrača pucati prema golu, ali Livaković ju je skrenuo dovoljno da ode nekoliko centimetara pored lijeve vratnice.

Sjajnu priliku odmah po ulasku u igru u 77. je imao Mihaljević. Ušao je umjesto Ejupija i išao sam na protivničkog vratara, ali Livaković se opet našao na pravom mjestu. Šest minuta kasnije Zagreb je pokušao promijeniti rezultat, ali bezuspješno. Boban je pucao s velike udaljenosti, ali lopta je otišla daleko od desne vratnice.

Ovacije navijača nastupile su u 84. minuti kada je Mirić upisao drugi pogodak na utakmici. Ubacio je iskosa prema lijevoj strani gola, a lopta se odbila od Kolingera i završila u mreži. Mirić je tada izašao iz igre, a na njegovo mjesto ušao je Paracki. Dvostruki strijelac lijepo je zaokružio utakmicu i iz igre izašao uz veliki pljesak domaćih navijača.

• mb54st21.04.2015. u 22:35
    Suvišno je pričati o fer-pleju u HNL-u kada sudci svojim suđenjem ( ili ne znaju ili po nečijem naputku ) dobrosudjeluju u kreiranju tablice. Sjetite se loma noge Bevabu protiv Osijeka, suđenja Zagrebu protiv Dinama iSplita, a i sada prvi gol Belupa : pod prekršajem oduzeta lopta i iz kontre zabiju... [više na forumu]