MAXtv Prva liga, 30. kolo, 26.04.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.800

Sportnet • nedjelja, 26.04.2015.

Farmaceuti su na domaćem travnjaku izgubili od Hajduka rezultatom 2:0. Domaćini su imali priliku izjednačiti kod 1:0 s bijele točke, ali lopta je završila u rukama Grbića. Priče o Europi će u Koprivnici ipak malo pričekati.

Hajduk za pobjedu nije znao posljednjih pet utakmica, ali potvrdio je pobjedu iz posljednjeg međusobnog susreta sa Slavenom, također ostvarenu pod vodstvom Harija Vukasa. Slaven Belupo, s druge strane, nakon sedam uzastopnih utakmica bez poraza na domaćem terenu nije uspio sačuvati niti bod.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu, ali malo nesreće popratilo ih je početkom utakmice. Gregurina se ozlijedio već u četvrtoj minuti, a umjesto njega zaigrao je Geng. Pet minuta kasnije nakratko su zaprijetili protivničkim vratima, Ejupi je s velike udaljenosti pucao po golu, ali lopta je otišla visoko iznad vratnice.

Hajduk je u igru ušao malo agresivnije, ali u prvih 15 minuta nisu se ozbiljnije približili domaćem vrataru. Probudili su se tada i splitski navijači i počeli bodriti goste, ali Slaven je nametnuo svoju igru i stvorio novu priliku za pogodak.

U 14. minuti, Purić je pucao iskosa prema golu, lopta se odbila od protivničkog igrača, a odlično se snašao Geng i pucao prema prema vratima, ali pogotka nije bilo. Pokušao je i Mirić dvije minute kasnije, ali nije realizirao svoju prigodu.

Unatoč napadima domaćina, poveo je ipak Hajduk pogotkom Mezge u 17. minuti. Pronašao je rupu u obrani i na asistenciju Milevskog pucao u donji lijevi kut. Iako se Picak bacio prema lopti, nije mogao puno učiniti, a gosti su otišli na pogodak prednosti.

Zaprijetio je tada Hajduk ponovno. Nastala je gužva pred domaćim vratima, a najbolje se snašao Mezga, poslao loptu prema golu, ali završila je pored lijeve vratnice.

U 27. minuti domaćini su odigrali opasniju akciju. Delić je s lijeve strane dodao Ejupiju koji se nalazio ispred peterca i glavom puca ravno Grbiću u ruke. Napetost na terenu počela je rasti, a obje momčadi su čekale svoju priliku.

Prilika utakmice za Slaven Belupo bio je jedanaesterac u 36. minuti. Grbić je napravio prekršaj na Deliću, a sudac nije dvojio i pokazao na udarac s bijele točke. Pred loptu je stao Mirić, pucao u donji desni kut, ali sjajno je obranio gostujući vratar.

Domaćini su novu priliku stvorili dvije minute kasnije, ali lopta nije htjela u gol. Geng je pucao po sredini gola, ali na kraju je pogodila prečku.

Gosti su lijepo otvorili drugo poluvrijeme i povećali svoje vodstvo na 2:0. Novu gužvu pred vratima domaćina iskoristio je Tudor u 49. Vlašić mu je dodao lijepu loptu, a Tudor je pucao u prazan gol.

Devet minuta kasnije domaćini su imali još jednu priliku. Na ubačaj Purića u 59. minuti Ejupi je glavom pucao s ruba peterca, ali lopta je završila u rukama Grbića.

Farmaceuti su se trudili do kraja utakmice da postignu pogodak, ali obrambena linija gostiju funkcionirala je jako dobro. Priče o Europi, o kojoj se nagađalo ako rezultat protiv Hajduka bude pozitivan, morat će malo pričekati jer Slaven Belupo ovim porazom nije potvrdio ni sredinu tablice.

Iz Koprivnice: Simona Margetić