Lyon s 4:2 u Reimsu nastavio pritiskati PSG, Subašić slavio bez primljenog gola

Sportnet • nedjelja, 26.04.2015.

Nedjelja u francuskoj Ligue 1 ponudila je tri susreta. Saint Etienne dobio je Montpellier s 1:0, Monaco je Lensu tri puta tresao mrežu, a Lyon je u gostima svladao Reims s 4:2.

Lyon je nastavio seriju utakmica bez poraza, a ovog puta svladao je Reims. Lavovi su u gostima pobijedili 3:1 i još uvijek vode borbu s Parižanima za prvo mjesto na tablici Ligue 1.

Sam početak utakmice bio je vrlo zanimljiv. Gosti su poveli već u drugoj minuti, a protivničku mrežu zatresao je Tolisso. Lyon je izvodio korner, a u gužvi se najbolje snašao Tolisso i glavom pogodio za vodstvo.

Drugi pogodak uslijedio je samo četiri minute kasnije. N'Jie je lijepo iz daljine vidio Lacazetta i poslao mu loptu, a ovaj je ušao u peterac i pospremio je u mrežu.

Domaćini su iskoristili trenutak nepažnje svojih protivnika i smanjili vodstvo na 1:2 u 13. minuti. Peuget je pronašao rupu u obrani i pucao s velike daljine u donji lijevi kut. Lopes je bio prespor i nije uspio sačuvati tu loptu.

Sedam minuta kasnije gosti su ponovno otišli na "plus dva", a taj rezultat ostao je do kraja prvog poluvremena. N'Jie je uletio u kazneni prostor, Bedimo mu je dodao, a ovaj je s ruba peterca opalio po golu.

U drugom dijelu nije bilo velike napetosti sve do 90. minute kada je Tacalfred zatresao vlastitu mrežu u nadi da će spasiti loptu. Minutu kasnije Reims pogotkom Charboniera, koji je pucao glavom, postavlja konačnih 2:4.

Momčad iz Kneževine upisala je u nedjeljnom ogledu visoku pobjedu u gostima kod Lensa. Protivničku mrežu pogodili su tri puta, a niz bez poraza se nastavlja. Bore se tako za treće mjesto na tablici Ligue 1 sa Saint Etiennom, kojem bježe za dva boda.

Prvi pogodak pao je u 36. minuti kada je Ferreira pokupio odbijenu loptu, ušao u šesnaesterac i pucao po lijevoj strani gola. U 44. su povećali vodstvo, a precizan je bio Martial. Na asistenciju Ferreire išao je sam na protivničkog vratara i loptu poslao u donji desni kut.

Konačnih 0:3 postavio je Silva u 72. Iskoristio je gužvu pred domaćim vratima i iz peterca zabio za velikih "plus tri". Subašić je zatvorio svoja vrata pa su domaćini na kraju utakmice ostali praznih ruku.

U trećem nedjeljnom ogledu, Saint Etienne dobio je na domaćem travnjaku Montpellier rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Gradel u 21. minuti.