MAXtv Prva liga, 31. kolo, 30.04.2015, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.200
Suci: Goran Gabrilo, Goran Perica, Dario Vrabec
Dejan Radonjić 37', 87'
2:2 Slaven Belupo
Muzafer Ejupi 11' (11m), 39'
Slaven Belupo

Radonjić i Ejupi režirali remi: Slaven dva puta vodio, Istra 1961 u 87. minuti do vrijednog boda

Sportnet • četvrtak, 30.04.2015.

Slaven Belupo odigrao je neriješeno u gostima kod Istre 1961. Iako je nakon prvog poluvremena utakmice izgledalo kako će Slaven kući odnijeti sva tri boda, domaćini su uspjeli izjednačiti u 87. minuti, a ostvarilo se i ono čega se Čačić bojao prije međusobnog susreta.

Slaven Belupo dobro je ušao u utakmicu i već u prvom poluvremenu dva puta otišao u vodstvo koje je zadržao do 87. minute, kada je Radonjić upisao svoj drugi pogodak na utakmici.

Gosti su na Aldo Drosini poveli u ranoj fazi susreta. Špehar je skrivio jedanaesterac na Deliću, a precizan je u 11. minuti s bijele točke bio Ejupi i odveo Slaven Belupo do minimalne prednosti.

Držao se tada Slaven dobro sve do 37. minute. Radonjić je na asistenciju Pamića zabio za 1:1, a upravo toga pribojavao se strateg Koprivničanaca uoči utakmice.

Farmaceuti nisu dugo čekali i dvije minute kasnije odigrali akciju u kojoj je junak ponovno bio Ejupi i zabio za novo vodstvo Slaven Belupa. S tim rezultatom momčadi su otišle na predah.

U drugom dijelu, obrana je s obje strane terena dobro funkcionirala, premda je bilo prilika za pogodak, ali on je pao tek u 87. minuti. Heister je poslao oštru loptu prema Radonjiću koji ju je pospremio gol i svojoj momčadi osigurao važan bod u borbi za ostanak među najboljih deset momčadi.

Istru u ponedjeljak očekuje dvoboj u gostima kod Lokomotive u Kranjčevićevoj, dok će Slaven Belupo na domaćem travnjaku dočekati Rijeku.