Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 6:0 Guingamp
Guingamp

Sportnet • petak, 08.05.2015.

Zanimljiv početak vikenda najavio je danas Paris Saint Germain u susretu s Guingampom. Parižani su protivničku mrežu tresli čak šest puta, a nemoćni Guingamp ostao je bez pogodaka. Utrka za naslov prvaka sve je neizvjesnija u francuskoj Ligue 1.

PSG je ovom pobjedom osigurao nova tri boda u borbi za prvo mjestu francuske Prve lige. Za vratom im je još uvijek Lyon koji trenutno ima šest bodova manje na tablici od Parižana, a preostaju ima samo tri ogleda u kojima još uvijek imaju vremena zasjesti na vrh francuskog nogometa.

Prvi pogodak u petoj uzastopnoj pobjedi postigao je Urugvajac Cavani. S ruba peterca je u drugoj minuti, na asistenciju Auriera zabio za vodstvo. Uslijedio je tada pogodak Ibrahimovića u 18. Minuti. Prekrasno je proigrao igrače i iz šesnaesterca puca po golu, a Lössl je bio nemoćan.

U drugom dijelu susreta uslijedio je tada drugi od tri pogotka Cavanija. U 52. Minuti pucao je u donji lijevi kut i odveo svoju momčad u veliko vodstvo. Na listu strijelaca se četiri minute kasnije upisao i Maxwell. Ušao je u kazneni prostor i na asistenciju Ibrahimovića pogodio za visokih 4:0.

Guingamp je i dalje bio nemoćan u igri, a do kraja utakmice primili su još dva pogotka. U 70. minuti Cavani je postigao hat-trick. Primio je loptu u kaznenom prostoru i precizno ju pospremio u mrežu.

Nezadovoljstvo Guingampa kulminiralo je u 90. Minuti kada je Sorbon skrivio jedanaesterac. Posljednji pogodak u utakmici i konačan rezultat postavio je Ibrahimovića. Precizan je bio s bijele točke i zatresao mrežu za velikih 6:0