MAXtv Prva liga, 33. kolo, 09.05.2015, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.000
Suci: Jurica Mihalj (V.Mlaka), Dalibor Conjar (Osijek), Dejan Berger (Osijek)

Borna Rupnik • subota, 09.05.2015.

U Kranjčevićevoj su gradski derbi odigrali Zagreb i Dinamo, a pobjednika nije bilo. Završilo je 1:1.

Miroslav Konopek
29'
24
Mario Ćubel
90'

Dražen Medić
77
(do 76')
20
(do 67')
Zoran Mamić

Po treći put ove sezone, Modri s Maksimira podijelili su bodove s Pjesnicima iz Kranjčevićeve. Zagreb je tako zadržao kakav-takav priključak u borbi za europske pozicije.

Već u sedmoj minuti domaći je vratar Livaković obranio pokušaj Pinta, no na odbijenoj je lopti prvi Henriquez i Dinamo je stigao do ranog vodstva.

Međutim, nakon tog pogotka nije bilo previše zanimljivosti, sve do samog kraja poluvremena, kada je Sigali zaustavio Krovinovića u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Dinamov vratar Eduardo, međutim, obranio je pokušaj Zagrebovog kapetana Jurendića, ali Jurendić se odmah ispravio i iz još jednog "odbijanca" poravnao na 1:1.

U nastavku je momčad Zorana Mamića ipak bila aktivnija, ali Livaković je zaustavljao udarce Henriqueza i Soudanija, a Jurendić se morao iskazati i u obrambenim aktivnostima pred svojim golom.

Jedina dva ozbiljnija pokušaja Zagreba u nastavku bili su oni Muse i Stepčića, da bi u 89. minuti Soudani imao meč-loptu za Dinamo, no Livaković je uspio i to osujetiti te sačuvati svojoj momčadi vrijedan bod.

Zagrebu do kraja prvenstva predstoje još dva gostovanja u Splitu, kod Splita i Hajduka, te domaći okršaj s Istrom 1961.

• Obrisan korisnik09.05.2015. u 19:57
    zagreb je izjednačio nakon kaznenog udarca, termin jedanaesterac nogometni rječnik ne poznaje sve raspucavanja za pobjednika po siteku 90. odnosno 120. minute..vrijeme je da novinari to prihvate i krenu pisati onako kako im struka nalaže