Sportnet • nedjelja, 10.05.2015.

Do kraja sezone u francuskoj Prvoj ligi ostala su još dva kola, a Monaco je u nedjeljnom susretu imao priliku opasno se približiti drugoplasiranom Lyonu. Njegove nade srušio je Marseille u drugom poluvremenu i u deset minuta dva puta zatresao Subašićevu mrežu.

Prvo poluvrijeme davalo je dojam kako Marseille neće uspjeti ni izjednačiti, ali u drugom dijelu su se probudili i rezultat okrenuli u svoju korist.

Gosti su poveli već u prvoj minuti i iznenadili domaćine. Moutinho je primio lijepu loptu izvan šesnaesterca, koju je slučajno poslao protivnički igrač i odlučio se na udarac. Pucao je u donji lijevi kut, a Mandanda nije uspio zaustaviti tu loptu.

Pokušao je tada Monaco povećati vodstvo u 19. i 22. minuti, ali neprecizni su bili Raggi i Martial. Domaćini su tada pokušali u 24. minuti, ali spreman je bio Subašić i obranio Alessandrinijev udarac. Monaco je imao još dvije prilike do kraja prvog dijela, ali lopta nije zatresla mrežu.

U drugom poluvremenu domaćini su se razbudili i preuzeli inicijativu. Pokušali su izjednačiti u 61. minuti preko Mendyja i 62. minuti preko Payeta, ali opet bez realizacije.

Posrećilo im se u 79. minuti kada su gužvu iskoristili za 1:1. Ayew je na ubačaj Alessandrinija glavom s ruba peterca pogodio u prazan gol. Izjednačenje je bilo veliki vjetar u leđa pa su u 87. minuti i poveli. Alessandrini je s 11 metara zakucao u donji desni kut i postavio konačnih 2:1.

U ostalim utakmicama Saint Etienne je svladao Nicu s velikih 5:0. Poveli su u 24. minuti preko Perrina, a vodstvo je zatim povećao Clement u 39. minuti. U drugom dijelu nastavili su u dobrom ritmu i na 3 :0 otišli u 61. minuti kada je precizan bio Erding. Visokih 4:0 postavio je Gradel u 83. minuti, a četiri minute kasnije konačnih 5:0 postavio je Monnet-Paquet.

Montpellier je pak svladao Lens u gostima s 1:0, a jedini strijelac Mounier u drugoj minuti sudačke nadoknade na kraju utakmice. Posao su im olakšali domaćini u 65. minuti kada je crveni karton dobio Landre i osudio svoju momčad na desetoricu igrača.