MAXtv Prva liga, 35. kolo, 22.05.2015, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc, Ivica Modrić, Igor Krmar
Slaven Belupo
Muzafer Ejupi 30', 81'
2:0 Zadar
Zadar

Farmaceuti s dva nerealizirana kaznena udarca u neregularnim uvjetima ipak svladali Zadrane

Iz Koprivnice:Simona Margetić • petak, 22.05.2015.

Posljednja utakmica ove sezone na domaćem terenu za Slaven Belupo imala je dvostruki značaj. Oprostili su se od domaćih navijača i od najboljeg strijelca Prve HNL, Davora Vugrinca. Farmaceuti su matematički osigurali opstanak među deset najboljih, ali s Vugrincem su se željeli oprostiti pozitivnim rezultatom.

Darko Mišić
60'
11
Theophilus Solomon
67'
3
Lovre Čirjak
74'
Igor Štimac

Čekalo se sat vremena na odluku o tome hoće li se utakmica Slaven Belupa i Zadra igrati ili ne, a odlučeno je kako će se na mokrom travnjaku Gradskog stadiona utakmica ipak održati. Tako je na teren od prve minute istrčao Vugrinec, a Farmaceuti su u petoj minuti prvi zapucali prema protivničkim vratima. Udarac Parackog ipak nije završio u mreži.

Minutu kasnije Mišić i Vugrinec su sami išli na golmana, ali posao im je otežala voda na travnjaku pa ni od te akcije nije bilo ništa. Dominirao je Slaven Belupo na domaćem travnjaku, opasno kretao prema protivničkom golu, a Zadrane je spašavao loš travnjak.

U osmoj minuti Jović je napravio prekršaj u kaznenom prostoru na Miriću, a sudac se odlučio na udarac s bijele točke. Izvodio ga je, naravno, Vugrinec. Publika se digla na noge, počela skandirati “Vuga, Vuga”, a ustali su i igrači s klupe. No, loptu je obranio Gluić pa je Vuga ostao na 144 postignuta pogotka u Prvoj HNL.

Pokušavali su Zadrani tada odigrati opasniju akciju, ali nije im polazilo za rukom. U 26. minuti iz igre je izašao Vugrinec i oprostio se od svoje igračke karijere. Suigrači su ga velikim pljeskom dočekali uz aut-liniju ispratili van terena. Umjesto njega strateg Koprivničanaca odlučio je u igru poslati Ejupija.

Ulaskom Makedonca u igru, domaća ekipa je povela. Na asistenciju Genga, ušao je u kazneni prostor u 30. minuti i pucao u donji desni kut. Pokušao je Krstanović u 39. minuti izjednačiti, ali lopta je završila s vanjske strane gola. Imao je priliku i Mirić dvije minute kasnije, ali lopta je otišla pored vratnice.

U 60. minuti počeo je pljusak, a pet minuta kasnije Zadrani su se povukli do aut-linije i krenuli u raspravu sa sucem. U 68. minuti ipak su se rastrčali po terenu i vratili u igru. Kiša nije stajala, a teren je sve više sličio bazenu nego nogometnom travnjaku.

Slaven Belupo je tada krenuo u akciju, a zbog prekršaj na Miriću sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Red je bio na Ejupiju, naciljao je donji desni kut, ali lopta je završila u rukama Gluića. Odbila se do Mišića koji ju je pokušao utrpati u mrežu, ali nije bio dovoljno precizan.

Drugi pogodak pao je u 81. minuti, a junak je bio Ejupi. Snašao se u gužvi pred golom i uspio loptu utrpati u protivničku mrežu. Atmosferu na stadionu nakon 2:0 više ni kiša nije mogla pokvariti, dok Zadrani nisu ozbiljnije zaprijetili domaćim vratima. Susret je na kraju i završio tim rezultatom u 90. minuti.

• Obrisan korisnik23.05.2015. u 12:01
    Zabranjeno pušenje je pjevalo nedjelja kad je otišao hase, a jučer je bilo petak kada je otišao Vuga :)
  • Obrisan korisnik23.05.2015. u 00:36
    Što se čudite što je utakmica odigrana, pa ovaj stadion je ipak san siro za zadarske stanove, ovaj renomirani sportski objekt je bez problema dobio UEFA licencu za iduću sezonu, što ima veze što je 80% terena bilo pod 30cm vode. Odjel za licence je utvrdio da to zadovoljava uvjete, a sudac je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.05.2015. u 22:11
    ne znam zašto se igralo, možda su se vodili logikom da je nevažna utakmica pa da je skinu s kite. jer gmaz je svejedno ispao pa nije bitno. međutim, koliko god je gmaz ljigav, ovo je bilo smiješno da se igralo. apsolutno mimo svih razina. ali to je problem ovih ligaša koji nemaju ni teren ni uvjete... [više na forumu]
  • nikoništ22.05.2015. u 21:17
    Matoc je morao dopustit igranje utakmice, jer sam cuo u poluvremenu da se neigranjem dovodi u pitanje regularnost.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik22.05.2015. u 21:10
    Sramota za suca, sramota za delegate i sve one koji su dopustili odigravanje ovakve utakmice. Igrači obje momčadi nisu trebali niti izaći na teren, pogotovo gosti, a domaćini se solidarizirati s njima iz protesta. Šteta za ova 22 igrača koji će navući kojekave prehlade nakon ovog sranja, šteta... [više na forumu]