Branimir Korać • nedjelja, 24.05.2015.

Odigrano je posljednje kolo Premiershipa ove sezone i sve je poznato. Riješena je i dvojba oko momčadi koja će se priključiti QPR-u i Burnleyu u Championshipu, a na kraju tamo seli Jelavićev Hull...

Igrači Liverpoola nisu se pobrinuli da Steven Gerrard ima lijepa sjećanja na oproštajnu utakmicu. Liverpoolova legenda u posljednjoj službenoj utakmici u dresu Redsa upisala je jedan od najtežih poraza u karijeri i to na gostovanju kod Stokea koji je slavio s čak 6:1.

Bila je to očajna predstava Liverpoola koji je proživljavao pravu noćnu moru od 22. do 45. minute kada je Stoke utrpao čak pet komada. Mame Biram Diouf dvaput te po jednom Jonathan Walters, Steven N'Zonzi i Charlie Adam slali su loptu u mrežu i goste potpuno osramotili.

U nastavku je Liverpool pokušavao spasiti obraz, spriječiti još veću katastrofu i može biti sretan što je remizirao drugo poluvrijeme. Gerrard je u 70. minuti postigao svoj posljednji pogodak za Redse, zaradio pljesak svih prisutnih na Britanniji, a konačnih 6:1 postavio je Peter Crouch.

Jelavićev Hull City nije se spasio. Odigrao je bez pogodaka na svom stadionu protiv Manchester Uniteda, no niti pobjeda mu ne bi pomogla. Dok je Dejan Lovren cijelu utakmicu prosjedio na Liverpoolovoj klupi, Jelavić je u ovom susretu odigrao svih 90 minuta. Inače, United je zadnjih 15 minuta odradio bez Marouanea Fellainija koji je isključen zbog neopreznog starta.

Newcastle je osigurao ostanak u Premiershipu domaćom pobjedom 2:0 protiv West Hama. Za West Ham taj dvoboj nije imao poseban značaj, ali zato je za Newcastle koji je mogao ispasti iz lige.

Ipak, svi su odahnuli kada je u 54. minuti krasnim udarcem glavom Moussa Sissoko zabio za vodstvo, a u završnici je Jonas Gutierrez, igrač koji je dobio bitku s teškom bolesti, postavio konačnih 2:0.

Leicester je zaokružio sjajan završetak sezone visokom pobjedom 5:1 protiv povratnika u Championship QPR-a. U visokoj pobjedi konačnih 5:1 postavio je Andrej Kramarić koji je ušao u igru u 65. minuti.

Chelsea je naslov prvaka proslavio visokom domaćom pobjedom protiv Sunderlanda 3:1 uz dva pogotka Loica Remyja te jedan Diega Coste dok je Fletcher zabio za goste.

Drugoplasirani Arsenal je uz hat-trick Thea Walcotta visoko slavio protiv West Bromwicha dok su Lampard na oproštaju od Premiershipa te Aguero donije pobjedu Cityju protiv Southamptona.

• Obrisan korisnik24.05.2015. u 21:22
    uf, drago mi je da lovren nije igrao jer bi papci njega za sve golove okrivili.
  • Hrvoje199024.05.2015. u 20:57
    Odličan je ovo klub, Liverpool ovaj. Svojoj ikoni ovakve oproštaje, prvo od vlastitih navijača, pa od kluba općenito. u dvi utakmice primit 9 golova, i ovako se blamirat... Kretenska ekipa definitivno. Grizi, bori se, napravi spektakl jebote...