MAXtv Prva liga, 36. kolo, 30.05.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 600

Mihaela Bradovski • subota, 30.05.2015.

Nogometaše Zagreba iz Europe izbacio je pogodak Lokomotive u 94. minuti, a njihove današnje protivnike momčad Istre 1961 uvjerljiv 0:4 poraz bacio je u dodatne kvalifikacije. Unatoč izgubljenoj bitci za Europu ovim uvjerljivim slavljem Zagrebaši su se na pravi način oprostili od vrlo uspješne sezone...

Alen Jurilj
79'
2
Luka Šimunović
85'
24
Mario Ćubel
88'
Dražen Medić
16
(do 82')
20
(do 70')
Igor Pamić

Bod na gostovanju u Kranjčevićevoj tražili su nogometaši Istre ne bi li izbjegli dodatne kvalifikacije i već večeras sezonu priveli kraju. Nakon 90 posljednjih ovosezonskih minuta ubilježili su visoki 4:0 poraz te za njih odmora još uvijek nema.

Prvi problemi za Puljane i njihovu misiju osiguranja opstanka krenuli su sa završnicom prvog dijela, točnije s 43. minutom kada je na dodavanje Štigleca pored gostujućeg vratara pogodio Gabrijel Boban. Dvije minute kasnije imao je najbolji Zagrebov strijelac priliku za povećanje vodstva no Jurendićevu asistenciju koristi tek za udarac u blok.

U to prvo poluvrijeme Istra je ta koja je krenula s velikom prilikom, Jo je ušao u kazneni prostor pored Jurendića i Muse no tada pucao tek pored gola. Jo je na scenu stupio i nakon sat vremena igre kada po gležnju udara kapetana domaćih u trenucima kada on nema loptu i to je za suca Križarića direktan crveni karton.

Pjesnici su tada već vodili s 2:0, tri minute ranije mrežu pulske momčadi pogodio je i Krovinović. Deset minuta kasnije semafor u Kranjčevićevoj pokazivao je 3:0; Krovinović se ovoga puta upisuje u asistente, a u listu strijelaca, nakon udarca s lijeve iskosa Dino Štiglec.

Točku na i današnjeg dvoboja stavio je Jurilj pogotkom iz blizine tri minute prije kraja susreta. U nastavku susreta na terenu je postojala samo jedna momčad, ona domaća, no unatoč slavlju nakon isteka vremena u Europu će na kraju Lokomotiva.

• Obrisan korisnik31.05.2015. u 22:01
    94 minuta, penal za neriješeno i plasman u Europu... Ne znam, evo vi recite...
  • Obrisan korisnik31.05.2015. u 05:08
    istina...ali zna se kako je ovo najmeštaljka!!!
  • Obrisan korisnik30.05.2015. u 23:10
    Strašno mi je žao što Zagreb nije 4. Igrali su lijep nogomet.