MAXtv Prva liga, 1. kolo, 10.07.2015, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 3.380
Suci: Goran Gabrilo, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Bez pogodaka na otvaranju Prve HNL, Rijeka propustila jedanaesterac i pogodila dvije grede

Niko Rukavina • petak, 10.07.2015.

Utakmicom Intera i Rijeke u Zaprešiću otvoreno je 25. izdanje Prve hrvatske nogometne lige. Dvoboj je završio bez pogodaka, a s konačnim ishodom zadovoljniji mogu biti izabranici Samira Toplaka jer su Riječani propustili jedanaesterac, pogodili dvije grede te su im poništena dva pogotka.

Josip Filipović
52'
34
Petar Bočkaj
71'
9
Dominik Radić
88'
Samir Toplak
9
(do 58')
89
(do 63')
Matjaž Kek

Izabranici Matjaža Keka u prvoj utakmici ovogodišnjeg prvenstva Hrvatske u nogometu, nadigrali su Inter u Zaprešiću, ali nisu uspjeli doći do sva tri boda. Riječani su dominirali većim dijelom utakmice, ali „zahvaljujući“ sjajnom Josipu Posavcu, dvjema gredama i dvama poništenim pogocima, nisu uspjeli doći do pobjede na otvaranju prvenstva.

Utakmica je otvorena vrlo žustro. Prva je pokušala Rijeka, a potom je vođa navale Intera, Ilija Nestorovski, dva puta opasno zaprijetio Ivanu Vargiću. U 13., kapetan Rijeke Anas Sharbini postigao je pogodak koji mu je poništen zbog ofsajda.

Što je dvoboj više odmicao, to je Rijeka u potpunosti preuzela konce igre. U 21. stopostotnu šansu propustio je povratnik nakon sedmomjesečne pauze zbog ozljede koljena, Moises, kada je s pet metara prebacio gol.

Isti igrač tri je minute kasnije postigao drugi poništeni pogodak za Rijeku. Ovaj put sudac Goran Gabrilo dosudio je prekršaj u napadu. Nizala je Rijeka do kraja poluvremena prigode i lijepe akcije, ali nisu uspjeli savladati odličnog Josipa Posavca.

I nastavak dvoboja pripao je gostima. Nakon propuštene prigode Bekima Balaja, Marko Ćosić u svojem je kaznenom prostoru srušio Sharbinija i Gabrilo je dosudio kazneni udarac za Rijeku. No, s bijele točke neprecizan je bio Marko Lešković te je pogodio gredu.

Rijeka je i dalje stiskala borbene domaćine te je pokušavala dalekometnim udarcima ugroziti Posavca. Veliki peh Riječani su doživjeli u 75. minuti kada je Zoran Kvržić izbio sam pred vratara Intera, ali je pogodio gredu.

U posljednjoj minuti dvoboja, do pobjede je gotovo stigao Inter. Ivan Čeliković izveo je slobodni udarac, lopta je preletjela igrače u kaznenom prostoru i prošla kraj vratnice Vargićevog gola. Ipak, s podjelom bodova zadovoljniji na kraju mogu biti domaćini koji u sljedećem kolu dočekuju Zagreb, a Rijeka Slaven Belupo.

• ttt200811.07.2015. u 18:20
    Ćos nije bio ni blizu Ananasa kaj se bacil, neg je Hanžek bio blizu i dobio žuti zbog "penala" A sto se tice zadnjeg slobodnjaka, mislim da nije Celikovic izveo al to je manje bitno