MAXtv Prva liga, 1. kolo, 11.07.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Strahonja Marijo (Zaprešić), Crnčić Jerko (Vrbovec), Loparac Goran (Sladojevci)

Mihaela Bradovski • subota, 11.07.2015.

Prvo kolo nove sezone sastavu Pjesnika nije donijelo ništa novo. Na četiri prošlosezonska poraza od Osijeka dodali su večerašnji, baš kao i onaj posljednji odlučen tek jednim jedinim pogotkom. Strijelac pogotka vrijednog sva tri boda bio je Nikola Mandić...

Miroslav Konopek
46'
5
Roko Zvonimir Strika
46'

Dražen Medić
9
(do 65')
27
(do 75')
Dražen Besek

Nogometaši Zagreba i Osijeka u premijeri nove sezone nisu ponudili ništa novo u odnosu na proteklu. Domaćinu je pripao posjed lopte, Osijeku bodovi zahvaljujući pogotku Mandića nakon točno pola sata igre.

Bio je to prvi Osijekov pokušaj na večerašnjem susretu dok su Pjesnici već na samom startu propustili postići prvi pogodak sezone. Lopta je u šestoj minuti pravovremeno izbačena u prostor iza leđa gostujuće obrambene linije, a udarac Gabrijela Bobana skida Mikulić. Vratar Osijeka isto radi i u nastavku akcije kada je pokušao Medić.

Do odlučujućeg trenutka dvoboja Zagreb je dva puta pokušao preko Krovinovića, a onda u 30. minuti u prvom pravom izletu na domaću polovicu Mandić pronalazi put do mreže i, pokazalo se na kraju, odlučujućih 0:1. Jedini strijelac na utakmici pucao je između Muse i Kolingera i pogodio u bliži Livakovićev kut.

Besekova momčad, od starta susreta koncentrirana prvenstveno na obrambene zadatke nakon vodstva dodatno se povukla, Bijeli su preuzeli kontrolu na terenu, ali bez ikakve ideje i jednostavnosti igra u napadu svela se na staru narodnu "sto baba kilavo dijete".

Niti dvije promjene odmah na početku drugog dijela nisu pomogle Zagrebašima da baremn smanje zaostatak. Dapače, zatvoreni Osječani svoje su prilike kreirali iz brzih protuudara i iako su njihove prilike bile rjeđe bile su i znatno opasnije, posebice one Matasa i Aganspahića u 78., odnosno 90. minuti.

U tom drugom poluvremenu domaći je sastav najizglednije prilike imao iz prekida kada se izvođenja slobodnih udaraca hvatao najbolji prošlosezonski asistent Zagreba Valentino Stepčić, no večeras protiv Mikulića nije pronađeno rješenje.

Osječani se tako po treći puta za redom, od kako su se Pjesnici vratili u elitno društvo, vraća s trobodom iz Kranjčevićeve dok će domaćin prve bodove u aktualnoj sezoni tražiti u idućem kolu protiv Intera.

• Hrvoje199012.07.2015. u 14:47
    i vec si ti tu izvuka zaključke nakon 1. kola :)a kako tumačiš da je Kopić otiša u Belupo i prvo kolo od Istre izgubija?
    Hrvoje1990
  • nikoništ11.07.2015. u 22:39
    Sad je konacno došlo na svoje da je Medić KO. Otišao Kopić i Zagreb u problemima.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik11.07.2015. u 21:41
    kad prije nova sezona pa jučer je završila stara ?????
  • sportoz11.07.2015. u 21:20
    Lijepo je biti prvi, makar samo nakratko. Ovu tablicu sa strane vrijedi spremiti i arhivirati. Šteta što nismo iskoristili još poneki od 5-6 zicera u drugom poluvremenu, pa da na vrhu ostanemo do kraja kola...