MAXtv Prva liga, 2. kolo, 18.07.2015, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 532

Mihaela Bradovski • subota, 18.07.2015.

Tjedan dana nakon podjele bodova s Rijekom momčad Intera upisala je još jedan remi. Ovoga puta u Zaprešiću je gostovao Zagreb, koji je tako nakon 1:1 stigao do svog prvog ovosezonskog boda...

Josip Filipović
39'
34
Petar Bočkaj
67'
8
Nikola Šafarić
85'
Miroslav Konopek
67'
99
Bruno Boban
68'
17
Ivan Ljubičić
80'
Dražen Medić

Baš poput susreta s Osijekom nogometaši Zagreba u prvu su priliku ušli u šestoj minuti utakmice. Nakon akcije Medića, Stepčića i Bobana u priliku za udarac dolazi Bernardo Matić, no samo u ruke domaćeg vratara. Šest minuta kasnije nova prigoda pred Posavcem; iskosa preko gola puca Krovinović.

A upravo je Krovinović po istoj strani odlično ušao u prostor nakon pola sata igre, poslao loptu u peterac, a tamo ju je u mrežu Žutih proslijedio Lovro Medić. Što se prilika tiče, u toj prvoj polovici, Pjesnici će pamtiti još i onu Bobana pet minuta prije dolaska u vodstvo. Pokušaj Bobana tada je paradom zaustavio Posavec.

Zaprešićani su svoje prilike većinom stvarali po lijevoj strani, Ottochian i Nestorovski izmjenjivali su se u ulozi asistenta i pucača, no bez uspjeha u prvih 45 minuta susreta.

U 14. minuti najistureniji Toplakov čovjek na terenu ne uspijeva dobro zahvatiti loptu nakon prolaska Ottochiana pored Muića, vratar Zagreba Nestorovskom skida udarac u 21. minuti, a dvije minute kasnije Livaković je još jednom na mjestu. Posljednju priliku zapucao je Ottochian tri minute prije kraja prvog dijela, lopta je tada otišla pored gola.

Prva prilika nastavka pripala je Zagrebu, točnije Ćubelu, koji se u 51. minuti odlučuje na udarac iskosa nakon vlastitog proboja po lijevoj strani, ali Posavec se nije dao iznenaditi. Na drugoj strani, osam minuta kasnije, uzvratio je udarcem glavom nakon kornera Mazalović, od svega Interu je pripao samo novi udarac iz kuta, a opasno je nakon prekida bilo i u 63. minuti kada je iznad gola pucao Nestorovski.

Priliku za mirnijom završnicom Zagreb je propustio u 69. minuti. Poput Krovinovića u prvom dijelu po desnoj je probio Konopek, na povratnoj se našao Šulc, a lopta je otišla malo pored vratnice. Kazna je stigla u 77. minuti, nakon preko nekoliko prilika u strijelce se upisao Nestorovski, glavom poentiravši iza Livakovića.

Četiri minute prije isteka regularnog dijela drugi žuti zaradio je Matić, a posljednju priliku propustio upravo Nestorovski u sudačkoj nadoknadi.

I jednoj i drugoj momčadi pripalo je po poluvrijeme, Žuti nastavljaju pozitivan niz i okreću se prema gostovanju u Maksimiru dok će Pjesnici s prvim bodom na kontu u Kranjčevićevoj čekati Rijeku.

• Gh0C19.07.2015. u 02:16
    Jel u ovoj ligi postalo teško dogovorit 3 za 3 ili čak 6 za 6 u ovom formatu? Kog ovo grčenje za bod uz rezultate 0-0 ili 1-1 može zainteresirat?! Aha, da! Naše veletrenere, uvijek će s druge strane bit opasan protivnik, teško gostovanje, bod ko kuća, nemam što zamjeriti igračima,...