MAXtv Prva liga, 2. kolo, 20.07.2015, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Istra 1961

Sjajna Lokomotiva napunila mrežu Puljana i podigla samopouzdanje uoči puta u Grčku

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.07.2015.

Drugo kolo MAXtv Prve lige zaključeno je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva odigrala odličnu utakmicu i pregazila Istru 1961 s vrlo visokih 6:1...

Puljani su se nadali da mogu nešto napraviti u Kranjčevićevoj, međutim odigrali su vrlo lošu utakmicu. Posebno u pozicioniranju na terenu, obrana je bila vrlo nesinkronizirana i Lokomotiva je vrlo visoko slavila.

Već prvo poluvrijeme ponudilo je odgovor tko će uzeti tri boda u susretu između Lokomotive i Istre 1961. Lokosi su okrutno kaznili sve pogreške Puljana, uništili ih kroz kontranapade i već na odmoru vodili s 4:0.

U šestoj minuti domaća momčad je načela mrežu Brkića. Šovšić je krasnom varkom izbacio čuvara na svojoj polovici, povukao brzu kontru, odradio dodavanje s Mišićem i zatim pogodio mrežu Puljana.

Puljani su imali više loptu u nogama u prvom poluvremenu, u 14. minuti imali su i lijepu priliku za poravnanje kada je Đurićev pokušaj zaustavila greda, a onda je susret u potpunosti prelomljen.

U 21. minuti još jedan krasan potez Šovšića, ovaj put je na drugoj strani terena sjajno uočio Doležala, Brkić izlazi u prazno i Doležal rutinski zabija za 2:0.

Tri minute kasnije dolaze domaćini i do trećeg pogotka, ovaj put u 16 metara srušen je s leđa Kolar, dosuđen je kazneni udarac koji Šovšić pretvara u 3:0.

U samoj završnici prvog poluvremena Brkić i četvrti put vadi loptu iz mreže, ovaj put strijelac je bio Kolar nakon još jedne vrlo lijepe akcije Lokomotive.

Pokušao je Pamić u drugom poluvremenu protresti svoju momčad i izmjenama odmah na odmoru nešto promijeniti, ali i u drugom dijelu nastavljeno je punjenje mreže gostiju.

Istra 1961 je bila ta koja je stigla prva do pogotka u drugom dijelu i to preko Petra Franjića u 58. minuti kada je iz drugog plana utrčao i spremio loptu u mrežu, ali u nastavku susreta Lokomotiva je podizala prednost.

U 65. minuti još jedna odlična kontra, Šovšić je proigrao Marića koji dolazi pred Brkića i pogađa gredu, ali lopta se odbila do Bručića i ovaj nema težak zadatak.

U samoj završnici među strijelce se upisao i Ivan Fiolić za najuvjerljiviju pobjedu u novoj sezoni MAXtv Prve lige.

Lokomotiva može biti itekako zadovoljna ovom prezentacijom, odigrala je sjajnu utakmicu, postigla pogotke iz vrlo lijepih akcija i s puno optimizma odlazi na gostovanje kod PAOK-a. Igor Pamić vraća se u Pulu s puno upitnika u glavi.