Borna Rupnik • srijeda, 29.07.2015.

U srijedu su odigrane preostale prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, a ponajbolji su posao odradili RB Salzburg i Basel.

Austrijski RB Salzburg u srijedu je osigurao lijepu prednost protiv švedskog Malmöa, pobijedivši na svom terenu 2:0 golovima Ulmera i Hintereggera u drugom dijelu, dok je Celtic u Glasgowu tek u 82. minuti preko Boyate slomio otpor azerbajdžanskog Qarabaga za konačnih 1:0.

HJK i Astana odigrali su utakmicu bez golova, a Steaua i Partizan u Bukureštu su remizirali 1:1. Beograđani su poveli pogotkom Vulićevića u 62. minuti, a poravnanje je domaćinima donio Varela desetak minuta prije kraja.

U vrlo sadržajnoj utakmici u Poljskoj, Basel je pobijedio Lech 3:1. Lang i Thomalia pobrinuli su se za 1:1 na poluvremenu golovima u 34. i 36. minuti, da bi sredinom nastavka Lechu isključen Kedziroa.

Tom je prigodom Gashi promašio kazneni udarac za Basel, ali su Janko i Calla u završnih petnaestak minuta iskoristili igrača više za nova dva pogotka u mrežu Lecha. No, i Švicarci su završili s desetoricom zbog isključenja Xhake u sudačkoj nadoknadi.

Ajax je u Beču vodio 2:0 protiv Rapida golovima Klaassena u prvom poluvremenu, no Austrijanci su prvo smanjili preko Kainza, zatim su ostali bez isključenog Schwaba, da bi u 76. minuti Berič uspio i poravnati na konačnih 2:2.