MAXtv Prva liga, 4. kolo, 01.08.2015, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.125
Suci: Željko Frković (Gospić), Goran Perica (Šibenik), Goran Loparac (Sladojevci)
Istra 1961

Istra 1961 u 87. minuti nadomak pobjede, Osijek se spasio u šestoj minuti sudačke nadoknade

Borna Rupnik • subota, 01.08.2015.

Nakon 0:0 na poluvremenu, dva su puta Puljani vodili u Gradskom vrtu, i dva se puta Osijek vratio te naposljetku u posljednjim trenucima utakmice izvukao jedan bod.

Pulski je prvoligaš u Osijeku ubilježio prvi ovosezonski ligaški remi, premda je pobjedu imao na dlanu, dok je momčad Dražena Beseka po treći puta zaredom bez pobjede, no ovim će bodom - s obzirom na rasplet situacije - biti prilično zadovoljna.

U prvom su poluvremenu najveće prijetnje vratarima predstavljali Čuljak i Mandić za domaćine, uz jednu dobru intervenciju Iveše, te Nikolić i Repić za goste, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo je poluvrijeme pogotkom u 53. minuti otvorio Repić, glavom nakon propusta osječkog vratara Žitnjaka - koji je uskočio umjesto ozlijeđenog Mikulića.

Deset minuta poslije, Besek je debi u Osijekovom dresu omogućio Šariću, koji je vrlo brzo uzvratio proigravanjem za Peroševića, koji pogađa za 1:1.

To nije obeshrabrilo Istru 1961, koja je odličnu priliku imala u 79. minuti, no Čuljak je sačuvao mrežu Osijeka, ali u 87. minuti Franjić je pronašao Nikolića, koji iz blizine kažnjava neodlučnost osječke obrane.

S tih 2:1 Puljani su bili na korak do punog plijena, a u petoj minuti sudačke nadoknade Franjić je imao stopostotnu šansu i za treći pogodak, no Žitnjak je izašao kao pobjednik.

Kazna za promašaj žuto-zelenima stigla je već u sljedećem napadu, u zadnjoj minuti susreta, kada je Lukić iz gužve pronašao put do mreže za konačnih 2:2.