MAXtv Prva liga, 4. kolo, 02.08.2015, 21:00 h, Stadion na Rujevici, gledatelja: 5.700

Branimir Korać • nedjelja, 02.08.2015.

Napokon su Riječani došli do pobjede u ovoj sezoni. Dogodilo se to u krasnoj atmosferi na Rujevici, u prvom susretu na novom stadionu u kojem je svladana Lokomotiva...

Gledajući prošlosezonske susrete, Rijeka nije mogla poželjeti boljeg protivnika za otvaranje stadiona na Rujevici. Lokomotiva je prošle sezone uredno gubila s visokim rezultatima na Kantridi, u ovom susretu bila je nešto ravnopravnija, ali domaćin je svejedno slavio.

Matjaž Kek tražio je od svojih igrača da napokon pokažu svoje pravo lice, zaigraju kako mogu i u dobrom dijelu susreta bili su na visini zadatka. Bilo je nervoze i loših reakcija u obrani, ali tri boda su upisana i to je za Rijeku u ovom trenutku najvažnije.

Domaćin je u utakmicu krenuo na najbolji način. Već u šestoj minuti Rijeka je povela, Ristovski, koji je u zadnji trenutak uskočio u sastav, ubacio je s desne strane, a Leovac je zabio za vodstvo.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje igre i to do 24. minute kada Lokomotiva dolazi do poravnanja. Mišić je izveo korner, Andrijašević izmaknuo domaćoj obrani i pogodio za 1:1.

Pogodak Lokomotive bio je znak domaćinu da krene po novi gol i do njega je stigao u 35. minuti. Ponovno je Ristovski odradio dobar posao, pronašao je Romana Bezjaka, a on lijepo pogađa suprotni kut za vodstvo Rijeke.

Četiri minute kasnije nakon loše intervencije nesigurnog Vargića Lokomotiva je umalo stigla do novog poravnanja. Vargić je izboksao loptu, s njom je pogodio Capana od kojeg se ona odbija u vratnicu.

Odmah na početku drugog poluvremena pogođena je vratnica gola Zelenike. Leovac je na startu susreta bio precizan, a ovaj puta dijelili su ga centimetri od novog pogotka.

Ipak, u 60. minuti Rijeka dolazi do povećanja vodstva. Ristovski je sudjelovao i kod ovog gola, kombinirao je s Jugovićem koji pronalazi Sharbinija, a ovaj zabija za 3:1.

Do kraja susreta obje momčadi igrale su otvoreno i tražile novi pogodak, ali njega nije bilo. Treba istaknuti i kako je nakon dugo vremena na travnjaku ponovno bio Mate Maleš koji je u igru ušao u 78. minuti.