Marko Rog 22'
Dinamo

Drama u Moldeu sa sretnim krajem, Dinamo ispustio veliku prednost i prošao dalje

Branimir Korać • utorak, 04.08.2015.

U 22. minuti susreta u Moldeu Dinamo je vodio s 3:0 i činilo se da će se prošetati do play-offa Lige prvaka. Međutim, Molde se vratio, poravnao na 3:3, ali Dinamo je ipak izdržao i ostao neporažen...

Sander Svendsen
75'
4
Ruben Gabrielsen
77'
6
Daniel Hestad
87'
Tor Ole Skullerud
30
(do 75')
Zoran Mamić

Vrlo dobra, uzbudljiva utakmica u Norveškoj, u nekim trenucima podsjećala je na onu Dinamovu večer u Malmöu, s razlikom što je ovdje Dinamo opasno živio nakon što je vodio 3:0, a tamo je pak gubio 2:0. Osjećaj u završnici susreta bio je jednako neugodan, ali Dinamo je i ovdje izdržao i prošao dalje.

Norvežani su u čudnoj utakmici promašili dva penala i onda realizirali treći, Dinamo je ispustio prednost od 3:0 i promašio niz zicera s kojima je mogao dotući domaćina do kraja. Ipak, na kraju je ukupan rezultat bio pozitivan.

Molde je već u osmoj minuti dobio veliku priliku za vodstvo. Sigali je izbio loptu ispred Kamare, Oliver je prestrogo dosudio kazneni udarac, ali Kamara puca vrlo visoko preko gola i ostaje 0:0.

Sredinom prvog dijela Dinamo je napunio mrežu Norvežana. Od 16. do 22. minute hrvatski prvak zabio je čak tri gola i stvorio ogromnu prednost.

Prvo je Linnes poklonio loptu Pjaci koji se sjurio sam prema golu i zatim matirao domaćeg vratara. Taj pogodak šokirao je domaćina koji prima novi gol u 20. minuti. Ovaj puta Henriquez je vukao napad po desnoj strani, ušao u 16 metara, pokušao je on, zatim Rog pa i Ademi i nakon dosta odbijanja kapetan Dinama s metra gura loptu u mrežu.

U 22. minuti na semaforu je stajalo već 3:0. Pjaca je protutnjao po lijevoj strani i vratio loptu za Henriqueza, njegov udarac Horvath je obranio, ali odbijena lopta došla je na glavu Roga koji ne griješi.

Dinamo je kontrolirao utakmicu u nastavku poluvremena, ali u završnici se uveo u probleme. Prvo je u 43. minuti Etzaz Hussain krasnim pogotkom s 20-ak metara smanjio na 3:1, a onda u završnici novi kazneni udarac.

Ovaj put Hestada je potpuno iskosa srušio Eduardo, loptu je na 11 metara namjestio Singh, ali Eduardo ga je pročitao i lijepo lijevom rukom obranio poluvisoki udarac.

Drugo poluvrijeme nije počelo ugodno za Dinamo. U 51. minuti nakon nekoliko loših reakcija obrane, Linnesa ruši Eduardo, a iz trećeg pokušaja domaćin zabija penal. Ovaj put precizan je bio opasni Elyounoussi.

Pamtit će Pjaca i Soudani 54. minutu kada su promašivali zicere iz kontri, jednako tako i Antolić 66. minutu i umjesto da se takve situacije realiziraju, nastali su problemi.

Domaćin je u 72. minuti ostao bez isključenog Forrena, ali svejedno poravnava iz kontranapada u 75. minuti kada zabija Kamara koji je uspio doći do lopte ispred Šimunovića.

Do kraja susreta nije bilo nimalo ugodno, Norvežani su na sve načine pokušali doći do četvrtog gola, ali Dinamo je izdržao i prošao dalje.

• Obrisan korisnik05.08.2015. u 01:39
    Ne znam da li vi Dinamovci želite bit doslijedni pa malog Pivarića blatiti bez prestanka, ali danas je bio najbolja karika Dinamove obrane, ma što vi rekli.A da se slažem da bi Šimunoviću pa i Soudaniju trebalo uručiti ispisnicu, to se slažem. Soudani igra preko one stvari, a Šimunović je već... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.08.2015. u 00:06
    ne razumijem samo kako netko može reći "dinamo me ne zanima i ne gledam ga", "dinamovac sam, ali ne pratim utakmice", "ne navijavam za ovakav dinamo i ne gleda ga" i onda dođe ovdje i komentira... to ako ne gledaš dinamo zbog nekoga tko ga vodi ili tko u njemu igra je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.08.2015. u 23:58
    Zar vi mislite da dođe Mourinho da bi gazili sve do kraja! Ne možeš sa stoperima kakvi su Šimunović i Taravel i sa Pivarićem očekivati ozbiljnu obranu.Poruka za neke koji staljno pljuju po Dinamu neka preskoče komentare i gledanje njegovih utakmica i neka gledaju Hajduk ili Rijeku!
  • Palmares04.08.2015. u 23:45
    Opet nam slijedi golovima bogata maksimirska jesen začinjena snovima o europskom proljeću
    Palmares
  • beaver04.08.2015. u 23:13
    mozda se ovdje malo i previse ocekuje od dinama. tim postoji iskljucivo za domace uspijehe is prodaju mladih koji se isticu okruzeni strancima...utakmicu nisam gledao, makar sam Dinamovac sebi lagati nebrem!