MAXtv Prva liga, 5. kolo, 07.08.2015, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Vučkov, Goran Perica, Vedran Đurak
3:0(2:0) Zagreb
Zagreb

Visok poraz neraspoloženog Zagreba u Parku mladeži, Split na vrhu

Branimir Korać • petak, 07.08.2015.

Peto kolo MAXtv Prve lige otvoreno je susretom u Parku mladeži između Splita i Zagreba, a domaćin je zasluženo slavio s 3:0. Zagreb je potpuno podbacio, posebno u prvom poluvremenu kada je bio izrazito loš...

Marko Pervan
61'
25
Dario Rugašević
69'
23
Filip Faletar
87'
Gabrijel Boban
46'
27
Bernardo Matić
46'
17
Ivan Ljubičić
46'
Dražen Medić

Split je stigao do zasluženo visoke pobjede protiv Zagreba koji je prespavao prvo poluvrijeme u Parku mladeži, nešto je pokušao u drugom, ali već je bilo kasno, a domaćin predobar da bi samo tako ispustio prednost.

Nakon pet odigranih kola Pjesnici će ostati na dnu ljestvice, atmosfera oko kluba je daleko od idealne, a kako se čini trenutno su bliži upisivanju izlaznih nego ulaznih transfera.

Nakon dvoboja u Splitu teško da si je ijedan igrač Zagreba "podignuo cijenu". Domaćin je od početka bio konkretniji, izgledao je kao momčad dok je Zagreb bio mekan, neodlučan i bez ikakve povezanosti.

Već u četvrtoj minuti Split je morao povesti kada je lopta došla do Simonovskog na nekoliko metara od gola, ali on se nije mogao odlučiti s kojim dijelom tijela ugurati loptu u mrežu i ona je nespretno pogođena otišla pokraj gola.

No već u šestoj minuti kazneni udarac za domaćina. Igrač utakmice Dražen Bagarić ušao je u 16 metara, srušio ga je Kovačić i opravdano je dosuđen penal koji je lakoćom realizirao Antonio Mršić.

Deset minuta kasnije domaćin poduplava vodstvo. S desne strane ubacio je iz prekida Mršić, Livaković je odbio loptu u Musu od kojeg se ona odbija u mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo, a kako je Zagreb odradio prvi dio pokazuje podatak da su u svlačionici ostala trojica igrača.

Manji pomak viđen je u igri gostiju u drugom dijelu, ali tek minimalan. Imao je Zagreb tu i jednu priliku ikada je Ljubičić lijepo ciljao iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

S druge strane Split je prijetio ponajviše preko Simonovskog, a nakon njegovih promašaja, do pogotka je stigao Bagarić. Pervan je ubacio iz kornera, Bagarić je najviše skočio i u Livakovićev kut zabio za 3:0.

Zagreb loš, Split dobar i Pjesnici u konačnici mogu biti sretni da nisu upisali još teži poraz.

• Obrisan korisnik08.08.2015. u 10:48
    Ajde ga otjeraj!....okružio se grupom klimavaca (Uprava) koji telefonski prihvaćaju što "gazda" kaže (još gore nego u Dinamu), ima podršku "druga" iz susjednog sela (Bandić)....i tko će ga maknuti? A što je najgore UMISLIO čovjek da je trener i da zna nogomet...i ajd' ga makni!
  • Obrisan korisnik07.08.2015. u 23:37
    Kada će više shvatiti da ovaj Medić nema pojma i da od nekadašnjeg prvaka napravio seosku momčad.Promjenio je izgled i štih ili duh Zagreba sa nekakvim glupim crvaenim grbom i dresom a na kraju si zamislio da je veliki trener .Vidi se njegova stručnost i tko je vodio momčad on ili Kopić a sada... [više na forumu]