MAXtv Prva liga, 6. kolo, 14.08.2015, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Dalibor Mlakar, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Ilija Nestorovski 70'
2:1(0:1) Slaven Belupo
Mateas Delić 37'
Slaven Belupo

Inter došao do prve pobjede, isključenje Ozobića usmjerilo utakmicu na stranu domaćina

Branimir Korać • petak, 14.08.2015.

U prvom susretu šestog kola MAXtv Prve lige Inter je u Zaprešiću svladao Slaven Belupo s 2:1. U zanimljivom dvoboju domaćin je u drugom poluvremenu stigao do preokreta...

Frano Mlinar
68'
31
Driton Camaj
72'
6
Jefthon Ferreira
86'
Željko Kopić

Uvertiru subotnjim derbijima u MAXtv Prvoj ligi odradili su Inter i Slaven Belupo. U Zaprešiću je Inter stigao do prve ovosezonske pobjede slaveći s 2:1 u susretu u kojem je koprivnička momčad imala vodstvo, ali je susret okrenut na stranu domaćina u samo dvije minute.

Pobjeda Intera je zaslužena, imao je bolje prilike, više je prijetio vratima čak i prije isključenja Filipa Ozobića nakon čega su gosti dovedeni u vrlo tešku poziciju.

Već u četvrtoj minuti domaćin je imao veliku priliku za vodstvo. Glavina je lijepo ostavio loptu za Ottochiana koji je došao sam ispred Rožmana, ali mu je ipak prišao preblizu i gostujući vratar obranio je taj pokušaj.

Aktivni Ottochian koji je stvarao dosta problema obrani gostiju, pripremio je odličnu priliku Nestorovskom u 15. minuti, no Makedonac nije pogodio, lopta je dovoljno skrenuta da bi završila pokraj gola.

Nakon toga susret je ušao u mirnije vode, a Slaven Belupo stigao je do vodstva u 37. minuti. Štiglec je ubacio u sredinu, Ejupi uklizao na loptu koja dolazi do Delića, a ovaj zabija za vodstvo.

U drugo poluvrijeme Inter je izašao agresivnije, tražio je pogodak i nakon desetak minuta igre stvari su se okrenule na njegovu stranu. Prvo je Blažević krasno zabio za poravnanje, izveo je slobodni udarac s 20-ak metara i lijepo pogodio za 1:1.

Svega dvije minute kasnije Ozobić vrlo neoprezno starta na Glavinu i zarađuje izravni crveni karton što ostavlja Slaven Belupo u vrlo teškoj situaciji.

Inter brojčanu prednost koristi u 70. minuti, još jednom je većinu posla obavio odlični Ottochian koji ubacuje s lijeve strane, a Nestorovski bez problema glavom zabija za vodstvo.

Do kraja susreta najljepšu priliku za domaćina propustio je debitant Driton Camaj kojeg je lijepo proigrao Nestorovski, ali Rožman uz ponešto problema obranio njegov pokušaj.

Ostalo je 2:1 čime je Inter stigao do prve pobjede nakon povratka u MAXtv Prvu ligu.

• nikoništ14.08.2015. u 22:26
    Daj kakav Toplak? Pa ja i ti da smo vodili ekipu Intera bi pobijedili. Ozobić napravi glupost imamo "majstora" za golmana a ostalo se zna.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik14.08.2015. u 22:23
    Bome nam je liga ove godine još izjednačenija nego prošle. Izjednačenija ne znači i kvalitetnija naravno. Kvaliteta je ipak malo opala u odnosu na prošlu godinu, barem ako je suditi po početku. Mislim da se nikad nije dogodilo ovoliko neriješenih rezultata u prvih 5 kola, a nijedna ekipa zasad se... [više na forumu]