MAXtv Prva liga, 7. kolo, 22.08.2015, 19:00 h, Park mladeži
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Marin Tomasov 7', 84'
Rijeka

Rijeka golovima Marina Tomasova odnijela sva tri boda iz Parka mladeži

Branimir Korać • subota, 22.08.2015.

Nogometaši Rijeke odnijeli su vrijednu pobjedu s gostovanja kod Splita. Bili su bolji od Vulićeve momčadi s 2:0 iako su više od pola sata igrali s igračem manje...

Marko Simonovski
46'
25
Dario Rugašević
46'
22
Marko Pervan
70'
Matjaž Kek

Split je u boljem raspoloženju dočekao ovaj dvoboj, u sezonu je krenuo odlično, a s druge strane Rijeka ispod očekivanja. Međutim, u ovom dvoboju Rijeka je bila bolji protivnik i na kraju je zasluženo odnijela sva tri boda.

Od početka utakmice gosti su imali kontrolu nad igrom bez obzira što je Split stvorio prvu priliku. Mršićev pokušaj nije bio precizan, a nakon toga Rijeka je stigla do pogotka.

Igrala se sedma minuta kada je Tomasov primio loptu na više od 25 metara, uočio priliku za udarac i onda snažno opalio, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

Do kraja prvog dijela Riječani su mogli i povećati prednost, ali Balaj i Roshi ispred svih, nisu imali mirnoće u završnici. U tom razdoblju svakako treba istaknuti odličan nastup opasnog Tomasova, ali i Maleša koji je odnio "bezbroj" lopti na sredini terena.

Nastavilo se u sličnom ritmu i u drugom poluvremenu, sve do 58. minute kada Riječani ostaju s igračem manje na terenu. Na 20-ak metara od gola gostiju Lešković je kao posljednji igrač obrane srušio Bagarića i zaradio izravni crveni karton.

Tu se Rijeka malo povukla i tražila je prilike iz kontranapada i to je radila vrlo uspješno. Nakon nekoliko propuštenih šansi, u 84. minuti Radošević je dugačkom loptom pronašao Tomasova koji bez problema zabija malo iskosa za konačnih 2:0.

Do kraja susreta promjena više nije bilo i Riječani odnose sva tri boda.