MAXtv Prva liga, 7. kolo, 23.08.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 851
Zagreb

Slaven Belupo na domaćem terenu osigurao nova tri boda pogocima Gregurine i Ejupija

Iz Koprivnice:Simona Margetić • nedjelja, 23.08.2015.

Farmaceuti su odlično otvorili susret protiv Zagreba i od prve minute najavili kako će Pjesnici teško do bodova na Gradskom stadionu. Igralo se većinom pred gostujućim vratima, a Zagreb nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Rozmanu, dok je domaćinima to s druge strane s lakoćom polazilo „za nogom“.

21
90'+11'
Dino Bevab
46'
11
Anto Gudelj
46'

Dražen Medić

Nakon nekoliko dobrih pokušaja Ejupija, Delića i ostatka koprivničke ekipe, pogodak je pao u 17. minuti. Precizan je s ruba šesnaesterca bio Gregurina i odveo domaću momčad u minimalnu prednost. Osam minuta kasnije Savić je ušao u kazneni prostor, pronašao rupu u gostujućoj obrani i poslao loptu prema Livakoviću, koji ju je na kraju obranio.

Slaven je nastavio s dobrom igrom, a drugi pogodak pao je s bijele točke u 41. minuti. Zbog prekršaja Stepčića na Saviću, sudac je pokazao na 11 metara, a loptu je u mrežu pospremio Ejupi i iskupio se za promašenu priliku minutu prije. Makedonac je imao priliku kada je pucao u prazan gol, ali lopta je otišla visoko iznad vratnice.

Zagreb se u drugom dijelu susreta probudio i pokušao probiti Slavenovu obranu. U 57. minuti Gudelj je pucao s veće udaljenosti, ali spreman je na tu loptu bio Rozman pa je rezultat ostao isti. Nakon te akcije, utakmica je prekinuta na 13 minuta zbog nestanka struje.

U nastavku susreta Farmaceuti su nastavili pritiskati gostujuću obranu, no ipak su primili pogodak. Igralo se 15 minuta nadoknade, a u 114. minuti Zagreb je smanjio rezultat na 2:1 pogotkom Medića što ipak nije bilo dovoljno da podijele bodove.