Gorica 0:3 Šibenik
Šibenik

Šibenik visokom pobjedom nad Goricom nastavio pozitivan niz

Sportnet • petak, 28.08.2015.

U petak je odigrana prva utakmica trećeg kola Druge HNL između Gorice i Šibenika u kojoj je pobjedu odnijela šibenska momčad.

Momčad Šibenika u utakmici trećeg kola Druge HNL došla je visoke pobjede od 3:0 u gostima protiv momčadi Gorice.

Momčad Šibenika povela je rano, u 16. minuti pogotkom Nigerijca Aliyua Okechukwua. S rezultatom od 1:0 za gostujuću momčad otišlo se je i na odmor.

Šibenska momčad do povećanja vodstva stigla je u 60. minuti, a pogodak je također postigao Nigerijac, ali ovaj puta riječ je o Theophilusu Solomonu, dok je za konačnih 3:0 pogodak postigao Josip Maleš.

Šibenik je odlično krenuo u novu sezonu Druge HNL, nakon pobjeda nad Cibalijom i drugom momčadi Dinama, momčad sa Šubićevca stigla je i do treće pobjede u tri utakmice te odličnim startom u sezonu pokazuju kako će biti jedan od pretendenta za prvo mjesto, iako su se tek ove sezone vratili u Drugu HNL.

Dok momčad Dražen Biškupa nakon pobjede protiv Sesveta u prvom kolu nije uspjela doći do pobjede protiv Hrvatskog dragovoljca i sada Šibenika, tako da nakon tri kola ostaje na osvojena tri boda.

Gorica je prošle sezone bila prvak jesenskog dijela prvenstva, ali nakon odlaska trenera Ilije Lončarevića igra velikogoričke momčadi je pala i na kraju sezone su završili na trećem mjestu. Gorica je u ljetnom prijelaznom roku osnažila momčad te je jedan od favorita za naslov prvaka Druge HNL.