Zadar kod Dinama do prvog boda u sezoni, Segesta šokirala Rudeš

Sportnet • subota, 29.08.2015.

Nakon što je u petak Šibenik pobjedom protiv Gorice otvorio treće kolo Druge HNL, u subotu je odigrano preostalih pet utakmica trećeg kola.

Treće kolo Druge HNL kompletirano je subotnjim susretima, a momčad Šibenika jedina je stopostotna nakon tri odigrana kola. Na posljednjem mjestu ostaje prošlosezonski prvoligaš Zadar iako je u trećem kolu osvojio prvi bod.

Jedina utakmica koja nije započela u 17:30 sati bila je između prošlosezonskog trećeligaša, druge momčadi Dinama, i bivšeg prvoligaša Zadra. Utakmica je završila 0:0, a momčad Zadra došla je do svojeg prvog boda, iako ni nakon tri kola nije uspjela postići pogodak. Vrijedi spomenuti da je upravo ovaj neodlučeni rezultati bila prva podjela bodova u novoj sezoni Druge HNL.

Do svojih prvih bodova u novoj sezoni Druge HNL stiglo je i Lučko 3:1 pobjedom protiv Sesveta. Pogotke za domaćina postigli su Marko Brtan, Luka Leko i Ivor Horvat, dok je strijelac za goste bio Mateo Topić.

Odlično drugo poluvrijeme odigrala je Segesta. Rudeš je na poluvremenu imao minimalnu prednost, ali preokret je započeo u 57. minuti autogolom Filipa Naumčevskog, dok je pet minuta kasnije Nenad Dedić donio prednost domaćinu. Do kraja utakmice pogotke za Segestu postigli su još i Matej Dumbović i Marin Pejić.

Prvi poraz u sezoni doživjela je momčad Dugopolja koja je gostovala u Vinkovcima. Igor Prijić je u 32. minuti iz kaznenog udarca doveo Dugopolje u vodstvo, ali je Cibalia u drugom poluvremenu golovima Frana Vitaića i Damira Vidovića uspjela preokrenuti rezultat i pobijediti s 2:1. U tome je pomogla i činjenica da su gosti od 53. minute igrali s igračem manje, nakon isključenja Špire Peričića.

Kao utakmica između druge momčadi Dinama i Zadra, susret između Imotskog i Hrvatskog dragovoljca završio je bez pogodaka, a Imoćani su poput Zadrana došli do prvog boda u novoj sezoni Druge HNL.