MAXtv Prva liga, 8. kolo, 30.08.2015, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1839

Niko Rukavina • nedjelja, 30.08.2015.

Nogometaši Hajduka upisali su drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i zadržali su priključak s vodećim Dinamom i Splitom. Bijeli su nadigrali Inter u Zaprešiću i na kraju zasluženo slavili.

Frano Mlinar
55'
34
Petar Bočkaj
71'
9
Dominik Radić
83'
Samir Toplak
11
(do 80')
19
(do 75')
Damir Burić

Hajduk je u prvih 20 minuta lagano mogao voditi 3:0, ali su se Bijeli morali zadovoljiti samo minimalnom prednošću, budući da su u tom razdoblju promašili jednog "mrtvaca", kazneni udarac, a poništen im je i pogodak.

Kroz čitav dvoboj Splićani su bili bolja ekipa na terenu, dok su indisponirani domaćini prijetili uglavnom iz prekida, a nije im pomogao ni crveni karton početkom drugog djela.

Prvi je na utakmici zaprijetio Inter preko Ilije Nesterovskog, ali je Hajduk došao do vodstva već u samom startu utakmice. Franck Ohandza se u suparničkom šesnaestercu othrvao dvojici obrambenih igrača Intera i poslao povratnu loptu za Frana Tudora koji ju ostavlja Andriji Baliću, a mladi Hajdukov veznjak snažnim udarcem poentira za rano vodstvo Splićana.

Na početku dvoboja vrlo raspoloženi Ohandza pokušao je ubrzo s ruba kaznenog prostora, Josip Posavec obranio, a odbijanac sa šest metara u gol nije uspio ugurati Tudor. Ipak, Tudor je u 10 minuti izborio penal za Bijele, no udarac Nikole Vlašića s bijele točke "pročitao" je Posavec.

Odlični Posavec ubrzo je ponovno izašao kao pobjednik iz dvoboja s Vlašićem kada je obranio snažni udarac mladog veznjaka iskosa. U 18. Goran Milović zabio je gol glavom nakon kornera, no Ivan Bebek ga je poništio zbog prekršaja u napadu.

Hajduk je u prvom dijelu prvog poluvremena u potpunosti izdominirao Inter i prema prikazanom trebao je voditi s nekoliko golova razlike. Zaprešićanci su prijetili uglavnom iz prekida, ali nisu ozbiljnije ugrozili Lovru Kalinića.

Ohandza je još jednom dobro prošao kroz Interovu obranu, uposlio Balića koji je loše zahvatio loptu, a iz drugog pokušaja Vlašić pogađa gredu. U 39. minuti, Inter je stvorio jedinu prigodu u prvom dijelu, kada je Dominik Glavina jednim potezom izbacio dvojicu Hajdukovih igrača, ali je njegov udarac iskosa obranio Kalinić.

Nastavak utakmice počeo je s poluprigodama na obje strane, da bi Ohandza u 50. izborio prekršaj kojeg je skrivio Mislav Komorski koji je dobio drugi žuti karton i ostavio je svoju momčad s deset igrača na terenu.

S igračem manje Inter je uspio pogoditi vanjski dio vratnice preko Frana Mlinara u 56., no Hajduk je riješio pitanje pobjednika 20 minuta prije kraja utakmice kada je Josip Juranović izbacio Ohandzu, a kamerunski centarfor sigurno poentira za 2:0 svoje momčadi.

U 73. minuti Inter je propustio veliku prigodu da se vrati u utakmicu. Mlinar je izbacio Glavinu koji s pet metara puca kraj Kalinićevog gola. Ivan Čeliković je svega nekoliko minuta kasnije izveo sjajan slobodnjak, ali je drugi put za Inter pogodio okvir gola.

Do kraja dvoboja Hajduk je sigurno čuvao prednost i nije dozvolio iznenađenje. U sljedećem kolu Hajduk na domaćem terenu dočekuje fenjeraša Zagreb, dok Inter gostuje kod pretposljednjeg Osijeka.