Šibenik i dalje stopostotan, Zadar pobjedom pobjegao s dna ljestvice

Sportnet • srijeda, 02.09.2015.

Reprezentativne stanke nema za Drugu HNL koja je u srijedu odigrala četvrto kolo koje nam nije donijelo neka velika iznenađenja, osim prve pobjede Zadra u novom izdanju Druge HNL.

U srijedu je odigrano kompletno četvrto kolo Druge HNL, ono što vrijedi istaknuti je da prošlosezonski trećeligaš Šibenik i nakon četiri utakmice i dalje ima stopostotan učinak, dok je prošlosezonski prvoligaš Zadar nakon četiri kola došao do svoje prve pobjede te posljednje mjesto prepustio momčadi Imotskog.

U Vinkovcima je odigrana utakmica između Cibalije i druge momčadi Dinama koja je završila rezultatom 1:1. Sreten Ćuk je na raspolaganju imao i dvojicu igrača prve momčadi, Antonija Ježinu i Marija Musu, ali to im nije pomoglo da dođu do druge pobjede u svojoj prvoj sezoni u Drugoj HNL. Cibalia je u vodstvo došla u 24. minuti pogotkom Matije Mišića iz slobodnog udarca. Zagrebačka momčad je uspjela poravnati rezultat u 54. minuti, nakon što je Bojan Knežević izveo kazneni udarac, Mladen Matković je uspio odbiti loptu, ali mladi Knežević iz odbijanca pogađa za 1:1.

Dugopolje je pobjedom od 2:1 protiv Rudeša stiglo do svoje treće pobjede u sezoni. Rudeš poveo već u četvrtoj minuti pogotkom Lovre Grbića. Dugopolje je do poravnanja vodstva stiglo 15 minuta kasnije kada je iz kaznenog udarca precizan bio Igor Prijić koji je bio i junak utakmice kada u posljednjim trenucima dvoboja pogodio i za 2:1. Ovim pogocima Prijić je izbio na poziciju najboljeg strijelca lige s pet pogodaka u četiri utakmice.

Prošlosezonski viceprvaci Druge HNL Sesvete došli su minimalne pobjede na svom terenu protiv Segeste. Momčad Valentina Barišića do pogotka koji im je donio i pobjedu stigla je u 18. minuti, a postigao ga je Ivan Antunović nakon sjajne asistencije Siniše Rožmana. Igrač kojeg vrijedi istaknuti je vratar Sesveta, 33-godišnji Marko Šarlija, koji je jedan najzaslužniji što je njegova momčad došla do svoje druge pobjede.

Momčad Šibenika minimalnom pobjedom protiv Imotskog došla je do svoje četvrte pobjede, ali šibenska momčad morala se jako namučiti za ta tri boda, puno govori i činjenica da je jedan od najboljih igrača bio 34-godišnji vratar Šibenika Hrvoje Slavica. Domaćinu su za pogodak bile potrebne samo dvije minute, u vodstvo ih je doveo Nigerijac Theophilus Solomon svojim trećim pogotkom u sezoni. Nakon pogotka, momčad Imotskog bila je opasnija, ali nije uspjela doći do poravnanja. Imoćani su ovim porazom završili na posljednjem mjestu, nakon četiri kola imaju samo jedan bod.

Do svoje prve pobjede i prvog postignutog pogotka u sezoni stigao je bivši prvoligaš Zadar. Momčad Zadra na svom stadionu došla je do minimalne pobjede protiv Gorice, a jedini pogodak postigao je Vlatko Blažević u 38. minuti. Velikogorička momčad jedna je od favorita za prva dva mjesta Druge HNL, ali nakon četiri kola, upisala je jednu pobjedu i tri poraza i trenutno se nalaze na pretposljednjem mjestu.

Trener Lučkog Damir Petravić nakon pobjede u prošlom kolu protiv Sesveta izjavio je kako su se „vratili u pravu ulicu“, a to su i dokazali gostujućom pobjedom od 2:1 protiv momčadi Hrvatskog dragovoljca. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu u razmaku od 14 minuta tj. od 61. do 75. minute, U 61. pogotkom Luke Leka momčad Lučkog stigla je u vodstvo da bi Hrvatski dragovoljac u 68. minuti uspio poravnati pogotkom Vice Kendeša. To vodstvo trajalo je samo sedam minuta jer je u 75. minuti Nikola Rak vratio Lučko u vodstvo i donio mu drugu uzastopnu pobjedu.