Schalke uzeo tri boda protiv Mainza, Werder slavio u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • nedjelja, 13.09.2015.

Kolo u Njemačkoj kompletirano je s dva nedjeljna susreta, a iz njih kao pobjednici izašli su Schalke koji je bio bolji od Mainza te Werder slavljem kod Hoffenheima...

Dobru i otvorenu utakmicu u Gelsenkirchenu odigrali su Schalke i Mainz, a domaćin je odnio pobjedu rezultatom 2:1.

Od prvih minuta bilo je jasno da će se igrati otvoreno i da će obje momčadi tražiti tri boda, a već u četvrtoj minuti domaćin je propustio priliku za vodstvo. Dosuđen je kazneni udarac, međutim Karius brani pokušaj Huntelaara.

U završnici prvog dijela po pogodak na svakoj strani. Prvo je u 37. minuti Matip doveo Schalike u vodstvo, ali Malli u 42. poravnava na 1:1.

Gosti su držali bod u rukama do 61. minute kada Huntelaar zabija za 2:1 i donosi pobjeedu Schalkeu.

Prvi susret dana odigrali su Hoffenheim i Werder, a gosti iz Bremena stigli su do pobjede zahvaljujući golovima u sudačkoj nadoknadi susreta.

U završnici prvog poluvremena Junuzović je doveo Werder u vodstvo, ali odmah na početku drugog dijela Vargas vraća Hoffenheim i poravnava na 1:1.

Kada se činilo da će svaka momčad uzeti po bod, u 92. i 93. minuti Ujah i Junuzović zabijaju za na kraju uvjerljivu pobjedu Werdera.