MAXtv Prva liga, 9. kolo, 13.09.2015, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 672
Inter-Zaprešić

Zoran Zekić krenuo pobjedom na klupi Osijeka, Bruno Marić dosudio tri kaznena udarca

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 13.09.2015.

U devetom kolu Prve HNL momčad Osijeka s novim trenerom došla je do svoje druge pobjede u sezoni slaveći protiv gostiju iz Zaprešića...

Dejan Čabraja
46'
17
Josip Filipović
79'
34
Petar Bočkaj
85'
Samir Toplak

TrenerZoran Zekić debitirao je pobjedom na klupi Osijeka. U Gradskom vrtu pobijedili su momčad Intera s 3:1, a čak tri pogotka postignuta su iz kaznenih udaraca.

U 27. minuti susreta stoper gostiju Luka Miletić srušio je Nikolu Mandića u kaznenom prostoru, a sudac Bruno Marić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Antonio Perošević. Do kraja poluvremena nije se ništa značajnije dogodilo te se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Trener gostiju Samir Toplak na poluvremenu u igru uvodi debitanta Dejana Čabraju, koji je unio živost u utakmicu, stvorio nekoliko prigoda, ali mu je nedostajalo koncentracije da ih i realizira. Iako je Inter bio bolji u drugom dijelu, Osijek je do povećanja vodstva stigao u 88. minuti, nakon što je Luka Miletić ponovno napravio prekršaj u šesnaestercu, ali ovaj puta na Antoniju Peroševiću koji je ponovno bio siguran realizator najstrože kazne.

U sudačkoj nadoknadi postignuta su još dva pogotka, prvi od ta dva postigao je Goran Roce nakon sjajnog dodavanja Zorana Arsenića u peterac, dok drugi pogodak je ponovno bio iz jedanaesterca, ali ovaj puta za goste iz Zaprešića. Počasni pogodak postigao je Ivan Čeliković.

Inter Zaprešić u sljedećem kolu putuje u Rijeku, dok Osijek dočekuje Zagreb u derbiju začelja.

• Obrisan korisnik13.09.2015. u 21:23
    Penali su bili čisti ko suza. Ali i inače se naglašavalo ime suca koji je dosudio više crvenih kartona ili penala, pa ne vidim razloga za neku dramu oko toga. Bolje je pitanje zašto ti imaš potrebu braniti Marića čak i kad nije napadnut?
  • Obrisan korisnik13.09.2015. u 20:53
    nisam gledao utakmicu pa ne zna da li su bili penali ili ne, ali smeta ovakav naslov. zašto se baš naglašava bruno marić i 3 penala? moglo se napisat samo sudac dosudio... osim toga, ako su bili, neka bude i 10 penala na utakmici