Marjan Kreševac • nedjelja, 13.09.2015.

Tottenham je u posljednjim trenucima utakmice golom Ryana Masona došao do prve pobjede u prvenstvu i udaljio se od opasne zone...

Utakmica između 17. i 19. momčadi Premiershipa prikazala je malo lijepog nogometa na samom početku. Domaći su imali više od igre u prvom poluvremenu, a to je rezultiralo i najljepšom prilikom kada je Jermain Defoe pogodio stativu. Spursi nisu doslovno uputili udarac sve do 82. minute utakmice, a tada je Ryan Mason na dodavanje Erika Lamele udarcem nogom, negdje sa sredine kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut gola Costela Pantilimona. Veznjak Spursa se prilikom pogotka ozlijedio i iznesen je s terena na nosilima.

Do kraja utakmice Sunderland je svim silama pokušavao doći barem do izjednačenja, ali njihov trud nije nagrađen. Najbliži pogotku bili su u 84. minuti kada je Jack Rodwell pogodio vratnicu. Navijači Tottenhama sa sjetom se prisjećaju dana kada su uživali u ofenzivnoj igri svoje momčadi, kada su imali strašan napadački potencijal Gareth Bale, Aaron Lennon, Luka Modrić i Emmanuel Adebayor. Pod vodstvom Mauricija Pochettina to izgleda u potpunosti bezopasno, u pet utakmica Spursi su samo tri puta tresli protivničku mrežu.

"Imali smo bolje prilike u ranijoj fazi utakmice, znali smo da igramo protiv dobre momčadi. Tempo utakmice bio je nevjerojatan, a neki naši igrači nisu ga mogli izdržati do kraja", rekao je trener Sunderlanda, Dick Advocaat i nastavio: "Trebali smo postići gol, ali nismo u tome uspjeli. Na kraju utakmice oni su bili sretnija strana i odnijeli su pobjedu".

Trener Tottenhama, Mauricio Pochettino: "Sutra ćemo znati točnije što je s Masonom, ima veliku oteklinu na koljenu. Bio je to prekrasan pogodak. U prvom dijelu bili smo ravnopravan protivnik, ali u drugom dijelu mi smo bili ti koji su dominirali. Izrazito sam zadovoljan pobjedom i našom igrom, držali smo visoki tempo tijekom cijele utakmice".

Pravu ljepoticu odigrali su na stadionu King Power Leicester City i Aston Villa. Leicester se vratio nakon što je Villa u 63. minuti vodila s dva gola prednosti i na kraju pobijedili s 3:2 i tako nastavili niz nepobjedivosti u ovoj sezoni Premiershipa. ovom pobjedom Leicester je zasjeo na drugo mjesto ljestvice, s četiri boda zaostatka za vodećim Manchester Cityjem.

Aston Villa je povela u 39. minuti utakmice kada nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi do Jacka Grealisha koji s ruba kaznenog prostora fino odmjerenim udarcem šalje loptu tik uz lijevu vratnicu. Kasper Schmeichel se ispružio do krajnjih granica, ali mogao je samo ispratiti loptu u mrežu. U 63. minuti gosti su poveli s 2:0. Gabriel Agbonlahor je povukao kontranapad i asistirao za Carlesa Gila koji lijevom nogom pogađa gornji lijevi kut gola.

U 72. minuti kreće nešto što je bilo malo vjerojatno do tada, kreće uraganski povratak Leicestera. Na 1:2 smanjio je Ritchie de Laet koji s ruba peterca posprema loptu u mrežu, a nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Riyad Mahrez. Prvi pogodak dao je domaćima poticaj da još više pritisnu goste, a taj pritisak urodio je plodom u 82. minuti kada na dodavanje Daniela Drinkwatera, Jamie Vardy udarcem sa sredine kaznenog prostora poravnava rezultat na 2:2. Točku na i stavio je u 89. minuti Nathan Dyer udarcem glavom na ubačaj Riyada Mahreza.

"Odigrali smo fantastično drugo poluvrijeme. Znam da su odigrali bolji prvi dio utakmice, ali nakon 0:2 počeli smo igrati s više želje i na kraju odigrali strašnu utakmicu", rekao je Claudio Ranieri i nastavio: "Postigli smo lijepi prvi pogodak koji je dodatno motivirao naše dečke, a Villa se počela pitati što slijedi nakon toga".

Trener Aston Ville, Tim Sherwood nije bio previše sretan: "Što da vam kažem? Nikada se nisam osjećao ovako loše. Odigrali smo katastrofalnih posljednjih pola sata utakmice. Koga je briga što smo dobro igrali? Izgubili smo, glupo smo izgubili".