Šibenik do novog slavlja u posljednjoj minuti, Cibalia pobjedom bacila Lučko na posljednje mjesto

Denis Drljepan-Mihoci • srijeda, 16.09.2015.

U srijedu odigrano je kompletno sedmo kolo Druge HNL, u kojem je Šibenik došao do nove pobjede, a Imotski pobjedom nad drugom momčadi Dinama s posljednjeg skočio na peto mjesto prvenstvene tablica.

U sedmom kolu Druge HNL najzanimljivija utakmica bila je onda između Rudeša i Šibenika. U utakmici s čak dva preokreta rezultata, Šibenik je pobjedom 3:2 došao do svoje šeste pobjede u sezoni, a najviše se istaknuo Nigerijac Theophilus Solomon koji je postigao sva tri pogotka za goste.

Šibenik je poveo u 21. minuti, goste je u vodstvo doveo već ranije spomenuti Solomon. Rudeš je u 41. minuti iz kontre došao do izjednačenja rezultata, a strijelac pogotka bio je Ivan Jakov Džoni. S rezultatom 1:1 otišlo se i na odmor. Rudeš do preokreta rezultata stiže u 76. minuta, kada iz kaznenog udarca pogodak postiže iskusni Dario Bodrušić, ali da Šibenik i dalje ostane neporažen pobrinuo se Solomon te je pogocima u 86. minuti u 93. minuti preokrenuo rezultat te donio nove bodove za lidera prvenstva.

Miroslav Bojko stigao je do prve pobjede nakon povratka na klupu Cibalije. Vinkovačka momčad s 3:0 pobijedila je Lučko na njegovom terenu. Cibalia je u vodstvo stigla u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a strijelac pogotka bio je iskusni Frane Vitaić.

Do povećanja vodstva Cibalia je stigla u 79. minuti pogotkom Mate Crnčevića, a konačnih 3:0 svojim drugim pogotkom na utakmici postavio je Frane Vitaić iz kaznenog udarca. Visokim porazom Lučko je pao na posljednje mjesto što nikako ne zadovoljava ambicije kluba koji je prije tri mjeseca dobio nove vlasnike iz Južne Koreje.

Pobjedom 3:1 protiv Hrvatskog dragovoljca, momčad Sesveta potvrdila je dobru formu koja ih je dovela na samo bod od drugog mjesta. Sesvećani u vodstvo su stigli u 22. minuti pogotkom Matea Topića, a isti igrač bio je strijelac i u 44. minuti. S rezultatom 2:0 otišlo se i na predah. Hrvatski dragovoljac do smanjenja vodstva stigao je u 61. minuti pogotkom Filipa Petanjka, a konačnih 3:1 svojim petim pogotkom u sezoni postavio je Ivan Prskalo u 81. minuti.

Zanimljiv dan bio je ovo za momčad Imotskog, jer su se prije utakmice s drugom momčadi Dinama nalazili na posljednjem mjestu, a nakon pobjede popeli su se za čak osam mjesta, te se sada nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice. Sreten Ćuk na raspolaganju nije imao velik broj igrača zbog nastupa mlade momčadi Dinama u juniorskoj Ligi prvaka, ali zato im je ustupljen Portugalac Goncalo koji nije imao pravo nastupa protiv Arsenala.

Imotski je poveo u 23. minuti pogotkom Filipa Faletara, ali samo pet minuta kasnije momčad Sretena Ćuka dolazi do poravnanja vodstva pogotkom Endrija Cekicija. S rezultatom 1:1 momčadi su otišle na odmor. Deset minuta prije kraja utakmice dogodio se prijelomni trenutak utakmice kada je Jakov Biljan dobio svoj drugi žuti karton, te je momčad Dinama morala nastaviti utakmicu s igračem manje. Tri minute nakon crvenog kartona Filip Faletar ponovno je doveo Imotski u vodstvo, a Mate Paponja u 87. minuti postavio je konačnih 3:1.

S rezultatom 1:1 završila je utakmica između Segeste i Zadra u Sisku. Segesta je prva stigla u vodstvo pogotkom Mateja Dumbovića iz kaznenog udarca u 39. minuti, a momčad Zadra je do poravnanja vodstva i konačnog rezultata stigla u 47. minuti pogotkom Kristijana Jurića.

U ovom efikasnom sedmom kolu Druge HNL, jedina utakmica koja je završila bez pogotka bila je onda između Gorice i Dugopolja. Novo kolo Druge HNL na rasporedu je u subotu 19. rujna.

• Mithrandir17.09.2015. u 11:09
    Šibenik se ne šali. Nemam ništa protiv da i na kraju prvenstva bude na istoj poziciji.