Uvjerljiva pobjeda Bayerna, Ingolstadt do pobjede u finišu susreta

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 19.09.2015.

U petom kolu Bundeslige, Bayern München stigao je do pobjede u gostima kod Darmstadta, dok je porazom u Kölnu Borussia Mönchengladbach doživjela i peti poraz u nizu...

U subotu je odigrano šest utakmica petog kola Bundeslige, u kojem je sljedeći Dinamov protivnik u Ligi prvaka Bayern München slavio s 3:0, a Ingolstadt je stigao do pobjede u samom finišu utakmice.

Pep Guardiola je u utakmici protiv Darmstadta odmarao nekoliko važnih igrača, tako da su se na klupi našli Thomas Müller, Xabi Alonso i Philipp Lahm, što je dalo priliku Bayernovim ljetnim akvizicijama da su dokažu. Upravo su ljetna pojačanja Douglas Costa i Arturo Vidal bili glavi akteri kod prvog gola Bayerna. Costa je dodao loptu Vidalu na 20 metara od gola, a Čileanac je uputio neobranjivi udarac i lopta je završila u mreži za 1:0.

U 62. minuti Sebastian Rode je dodao loptu Kingsleyu Comanu na rub šesnaesterca, a mladi Francuz odmah iz prve šalje loptu u mrežu. Samo minutu poslije i Rode se upisuje u strijelce; nakon odbijanca Rode šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0. Bayern nakon petog kola ima stopostotni učinak, dok je prošlosezonski drugoligaš Darmstadt doživio svoj prvi poraz u sezoni.

Do pobjede je stigao i aktualni viceprvak Wolfsburg. Vukovi su na svom terenu s 2:0 pobijedili Herthu iz Berlina. Sve važnije dogodilo se u drugom poluvremenu. U 76. minuti nakon asistencije Daniela Caligiurija, Bas Dost iz blizine dovodi Wolfsburg u vodstvo. U 88. minuti Fabien Lustenberger radi prekršaj u šesnaestercu nad Julianom Draxlerom, te sudac Gunter Perl dosuđuje kazneni udarac za Wolfsburg kojeg u pogodak pretvara Dost svojim drugim pogotkom na utakmici.

Borussia Mönchengladbach doživjela je i peti poraz u sezoni nakon minimalnog poraza kod Kölna. Jedini pogodak na utakmici postigao Anthony Modeste u 64. minuti susreta. Borussia Mönchengladbach prošlu je sezonu završila na trećem mjestu ligaške tablice te je bila jedno od najugodnijih iznenađenja lige, ali ove sezone ostavlja upravo suprotan dojam.

U posljednjim trenucima utakmice Ingolstadt je stigao do pobjede u Bremenu. Stoper Werdera Assani Lukimya povukao je Stefana Lexa u šesnaestercu, a kazneni udarac za goste sigurno je realizirao Moritz Hartmann. Minutu kasnije zbog grubog starta izravni crveni karton dobio je igrač Werdera Philipp Bargfrede.

Jedina utakmica koja je završila bez pogodaka bila je ona između HSV-a i Eintrachta iz Frankfurta u kojoj je za domaćine Ivo Iličević igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Ivica Olić.