Alexandru Matel 82'
Dinamo

Dinamo napunio mrežu Oštrca i lakoćom prošao u osminu finala Kupa

Branimir Korać • utorak, 22.09.2015.

Nogometaši Dinama lakoćom su izborili prolaz u osminu finala Kupa. U Zlataru su s visokih 7:1 svladali Oštrc i iako su igrali bez najvećeg dijela prvotimaca, nisu imali problema...

Jan Stjepan Dominić
61'
18
Jurica Golub
65'
8
Franko Borovčak
71'
Drago Bartolić
10
(do 61')
15
(do 66')
Zoran Mamić

Prvi Dinamov ispit u ovosezonskom izdanju Kupa bio je lagan. Oštrc u Zlataru nije imao šanse, domaćin će se ponositi prvim poluvremenom koje je završilo s 1:1, no u drugom dijelu Dinamo je na pogon svojih mladih nada odjurio do pobjede.

Bez trenera Zorana Mamića s Damirom Krznarom na klupi, Modri su dugo lomili otpor županijskog ligaša, no kada je procurilo, Oštrc se nadao da će što manje lopti završiti u njegovoj mreži.

Modri su do vodstva došli u 26. minuti kada je Cekici izborio kazneni udarac, a s 11 metara precizan je bio Paulo Machado.

Stvorio je Dinamo očekivano poveći broj prilika, realizacija je izostala što je iskoristio Oštrc i u završnici prvog poluvremena stigao do poravnanja pogotkom domaćeg kapetana. Marko Trčak u prvoj pravoj prilici donio je poravnanje.

U drugom dijelu Dinamo je ipak odgovorio na očekivani način. Nije dopuštena neizvjesnost kao protiv Ponikva ili Opatije.

Redom su zabijali Morris, Cekici, Hodžić, Olmo, Cekici i Matel za konačnih 7:1.