Hrvatski kup, 1/16 finala, 23.09.2015, 15:30 h, Funtana, gledatelja: 350
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Branko Bacinger
Lovro Medić 86'
Zagreb

Zagreb do prve pobjede ove sezone, u Kupu nije dozvolio iznenađenje

Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Zagreb je u šesnaestini finala Kupa za protivnika imao Funtanu i uspješno je odradio zadaću. Prvi protivnik nije bio zahtjevan i Pjesnici su slavili s 3:0...

Atanas Đurčinoski
46'
23
Endy Terlević
90'

Mario Ćubel
46'
7
Marko Tešija
60'
8
Alen Jurilj
67'
Dražen Medić

Momčad s dvojicom igrača koji iza sebe imaju poveći broj utakmica u najvišem hrvatskom rangu, Robertom Lisjakom i Ivanom Lajtmanom, ugostila je Zagreb i nije uspjela doći do iznenađenja. Lajtman je jedno vrijeme nosio dres Zagreba, no ovaj put njegov bivši klub bio je uspješniji.

Kako Zagreb nije dobro krenuo u prvenstvo i čvrsto drži posljednju poziciju, bilo je važno ne dozvoliti kiks u Kupu u pokušati napokon doći do prve pobjede u novoj sezoni.

U tome je uspio, a put prema pobjedi otvorio si je već u 12. minuti kada je Gabrijel Boban prevario Lisjaka i doveo Pjesnike u vodstvo.

Činilo se da će nakon toga Zagreb imati lagan posao, međutim domaćin je pružao odličan otpor i tek u samoj završnici susret je riješen.

Prvo je u 84. minuti Alen Jurilj povisio na 2:0 i tada je postalo jasno da domaćin neće moći puno toga napraviti, a kada je Lovro Medić dvije minute kasnije povisio vodstvo, priči je bio kraj.

Inače, obje momčadi u susret su ušle u okrnjenom sastavu pa su tako imale na raspolaganju samo po četvoricu igrača na klupi.