MAXtv Prva liga, 11. kolo, 26.09.2015, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 450

Branimir Korać • subota, 26.09.2015.

Zagreb je nastavio seriju loših igara u prvenstvu i u 11. kolu ponovno nije došao do pobjede. Pjesnici su ostali daleko od sigurne zone domaćim porazom od Intera 3:2...

Alen Jurilj
67'
7
Marko Tešija
67'
99
Bruno Boban
70'
Petar Bočkaj
64'
14
Dejan Čabraja
88'
6
Jefthon Ferreira
90'
Samir Toplak

Opustošena momčad Zagreba promovira se u glavnog kandidata za ispadanje i sudeći prema dosadašnjim igrama, već ova rana faza sezone govori kako će mu trebati malo čudo za ostanak u ligi. U odnosu na dobru prošlu sezonu, Zagreb je ostao bez trojice standardnih iz posljednje linije (Jurendić, Musa, Štiglec), bez prvog playmakera Krovinovića i trenera Kopića, novi igrači su tek prinove, a ne pojačanja i jasno je zašto su Pjesnici tu gdje jesu.

Bodove iz Kranjčevićeve odnio je i Inter koji je slavio s 3:2 na krilima odličnog Ilije Nestorovskog. Inter je u završnici primio pogodak, Gabrijel Boban je smanjio, ali nije Zagreb stigao do poravnanja.

Inter je do vodstva stigao u 38. minuti kada je Glavina odradio odličan posao, u sredini pronašao makedonskog internacionalca, a on pogađa mrežu za prednost gostiju.

Na odmor se ipak otišlo s poravnatim rezultatom, a za to je zaslužna i obrana gostiju koja je loše reagirala, lopta je došla do Bobana koji anulira vodstvo gostiju.

U drugom dijelu Zagreb nije imao rješenja za sjajnog Nestorovskog koji prvo zabija na ubačaj Bočkaja, a zatim nakon asistencije Ottochiana podiže i na 3:1.

Uspio je Zagreb smanjiti sedam minuta prije kraja drugim golom Bobana, no to je bilo sve što je napravio i Div iz predgrađa odnosi sva tri boda iz Kranjčevićeve.