Željko Sopić i Davor Mladina debitirali pobjedama, visoko slavlje Dugopolja u Imotskom

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 26.09.2015.

U subotu su odigrane četiri utakmice devetog kola Druge HNL, među kojima je Lučko s novim trenerom zaustavio negativan niz, dok je momčad Sesveta novom pobjedom protiv Zadra nastavila pozitivan...

Druga momčad Dinama s novim trenerom Željkom Sopićem stigla je do pobijede od 2:1 u Sisku. Zagrebačka momčad u vodstvo je stigla u 30. minuti nakon ubačaja Matije Fintića iz slobodnog udarca; loptu u mrežu proslijedio je Karlo Muhar za prednost gostiju.

Osam minuta kasnije Fintić preciznim udarcem u suprotni kut povećava vodstvo svoje momčadi. U samom finišu susreta Frane Vladislavić uspio je smanjiti te postaviti konačan rezultat 2:1 u korist gostiju iz Zagreba.

Osim Željka Sopića do pobijede u svom debiju stigao je i Davor Mladina. Nakon tri poraza u nizu momčad Lučkog na svom terenu stigla je do pobjede od 3:1 protiv Gorice. Lučko u prednost dovodi stoper Eduard Husinec, a samo pet minuta kasnije Nikola Rak povećava to vodstvo.

S rezultatom 2:0 momčadi su otišle na predah. U 61. minuti, Lučko vodi 3:0, a svoj drugi pogodak na utakmici postiže Rak. U 82. minuti iz kaznenog udarca Igor Hajduk postavlja konačnih 3:1.

Do visoke pobjede stigla je momčad Dugopolja koja je ove subote gostovala u Imotskom. U 4:0 slavlju najviše se istakao Ivan Bubalo koji je postigao hat-trick u periodu od osam minuta.

Dugopolje je povelo u 40. minuti, a strijelac tog zgoditka bio je Ante Režić. Mreže su mirovale do 80. minute, kada je nastupio Bubalo sa svoja tri pogotka, koje je postigao u 80., 83. i 88. minuti.

S dobrom formom nastavlja i momčad Sesveta koja je stigla do punog plijena protiv prošlosezonskog prvoligaša Zadra. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu; u 68. minuti Kruno Ivančić dovodi Sesvete u vodstvo, a u 81. minuti svoj sedmi pogodak u sezoni postiže Ivan Prskalo te postavlja konačnih 2:0.

Sutra u 16 sati na rasporedu su preostale dvije utakmice devetog kola Druge HNL između Rudeša i Cibalije te Hrvatskog dragovoljca i Šibenika.