Šibenik nastavlja s pobjedama, Rudeš slavio u gostima protiv druge momčadi Dinama

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 03.10.2015.

U desetom kolu Druge HNL Šibenik je nastavio niz pobjeda nakon visoke pobjede u gostima kod Dugopolja, a Zadar je stigao do važne pobjede u posljednjim trenucima utakmice...

Lider prvenstva Šibenik nastavio je niz pobjeda nakon visoke pobjede od 3:0 u gostima kod Dugopolja. Šibenik je poveo već u sedmoj minuti susreta, a strijelac pogotka bio je Theophilus Solomon, to je sedmi pogodak nigerijskog napadača u sezoni.

U 38. minuti pogotkom Tonija Španje Šibenik je povećao vodstvo. S rezultatom od 2:0 momčadi su otišle na predah. U 73. minuti Šibenik postiže treći pogodak na utakmici i postavlja konačan rezultat, a u strijelce se upisao Mario Marina.

Najveće iznenađenje kola priredila je momčad Rudeša koja je uspjela u gostima stići do pobjede od 2:0 protiv druge momčadi Dinama, a oba pogotka bili su autogolovi domaćih igrača. Trener domaćih Željko Sopić koji se prvi puta suprotstavio bivšem klubu na raspolaganju je imao igrača prve momčadi Dinama Damira Šovšića.

Rudeš je poveo u 19. minuti, nakon ubačaja iz kornera loptu u vlastitu mrežu pospremio je Ivan Boras, samo 11 minuta kasnije Petar Mamić je pokušao blokirati udarac Lovra Šćrbeca, ali je loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je Rudeš stigao do važne pobjede od 2:0.

Do pobjede u posljednjim trenucima stigao je Zadar protiv Hrvatskog dragovoljca. Prošlosezonski prvoligaš na svom terenu pobijedio je Hrvatski dragovoljac s rezultatom 2:1, a susret je završio s 10 igrača na terenu.

Zadar je poveo već u petoj minuti, Niko Tokić napravio je prekršaj u šesnaestercu, sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Lovre Čirjak. Tokić se iskupio pogotkom samo sedam minuta kasnije. U 36. minuti drugi žuti odnosno crveni karton dobio je stoper domaćina Jure Jerbić, a u 58. minuti izravan crveni karton sudac je pokazao gostujućem igraču Vici Kendešu. Mreže su mirovale sve do posljednjih minuta susreta, kada je pogodak za domaći sastav postigao Danijel Šutić i postavio konačan rezultat 2:1.

Davor Mladina nastavio je s pobjedama, Lučko je u gostima kod Imotskog stiglo do pobjede od 3:1. Imoćani su poveli u 29. minuti pogotkom Luke Begića. Gostujući sastav do poravnanja rezultata stigao je u samom finišu prvog poluvremena, a pogodak je postigao Nikola Rak.

Na početku drugog poluvremena pogotkom Kristijana Brčića, Lučko je stiglo do preokreta rezultata, a u 56. minuti pogotkom Luke Leke i povećao vodstvo. Do kraja susreta nije bilo pogotka te je utakmica završila s rezultatom od 3:1 u korist gostiju.

Cibalia je na svom terenu stigla do minimalne pobjede protiv momčadi Sesveta. Vinkovački sastav do pogotka je stigao u 73. minuti, a pogodak glavom postigao je Ivan Zgrablić te donio Cibaliji nova tri boda u sezoni.

U petak 2. listopada odigrana je prva utakmica 10.kola Druge HNL u kojoj je Gorica stigla do minimalne pobjede protiv posljednjeplasirane Segeste. Novo kolo Druge HNL je na rasporedu u srijedu 7. listopada.