MAXtv Prva liga, 12. kolo, 04.10.2015, 19:00 h, Stadion na Rujevici, gledatelja: 3358
Zagreb

Rijeka stigla do visoke pobjede protiv Zagreba i približila se Dinamu na dva boda

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 04.10.2015.

U 12.kolu MaxTV prve HNL Rijeka je na Rujevici stigla do visoke pobjede od 4:1 protiv posljednjeplasirane momčadi lige Zagreba, a najviše se istaknuo Marin Tomasov s tri asistenciju na susretu.

Robert Mudražija
32'
24
Mario Ćubel
46'
28
Lovro Medić
66'
Dražen Medić

Rijeka je na Rujevici pobijedila momčad Zagreba rezultatom 4:1 i tako se približila na samo dva boda do prvoplasiranog Dinama i na jedan bod do drugoplasiranog Hajduka.

Rijeka je povela već u trećoj minuti susreta, Vedran Jugović dodao je loptu na pet metara Moisesu koji bez većih problema dovodi Riječane u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Rijeka je imala više prilika, a jednu od njih imao je Jugović u 26. minuti, ali njegov udarac sjajno je obranio Dominik Livaković.

U 75. minuti Filip Bradarić dobio je drugi žuti odnosno crveni karton, te je Rijeka u nastavak susreta mora s igračem manje.

Nakon crvenog kartona utakmica je krenula neočekivanim smjerom, jer je samo pet minuta kasnije Rijeka povećala vodstvo, Marin Tomasov je povukao po lijevoj strani te dodao Odiseu Roshiju na sedam metara koji postiže svoj prvi pogodak u riječkom dresu.

Dvije minute kasnije Rijeka je izvela kontru, a Tomasov se ponovno našao u ulozi asistenta, a pogodak je postigao Josip Radošević. Tri minute kasnije Rijeka je postigla treći pogodak u samo pet minuta. Pogodak je postigao Bekim Balaj, a asistent je ponovno Tomasov. Počasni pogodak gostujući sastav postigao je Gabrijel Boban u 88. minuti i postavio konačan rezultat 4:1 u korist riječke momčadi.