MAXtv Prva liga, 13. kolo, 17.10.2015, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 758
Suci: Željko Frković, Goran Loparac, Davor Kožarec
Goran Roce 58' (11m)
Osijek

Istra nakon preokreta do pobjede nad Osijekom na Drosini i petog mjesta

Niko Rukavina • subota, 17.10.2015.

Nogometaši Istre pod vodstvom novog trenera Roberta Rubčića došli su do vrijedne prvenstvene pobjede nad Osijekom u Puli i barem privremeno skočili na peto mjesto, dok je Osijek novim porazom ostao zakopan na mjestu koje vodi u doigravanje za opstanak u 1. HNL.

Utakmica posebno u prvom dijelu nije bila pretjerano atraktivna, no u nastavku dvoboja Osijek je poveo, a bolji Istrijani uspjeli su doći do preokreta pogocima u posljednjih pola sata utakmice. Prvijenac za pulskog prvoligaša zabio je Marokanac Abdelhakim Bouhna.

Za razliku od Puljana, Osijek je zbog izostanka u utakmicu ušao bez nekoliko važnih igrača, a na zagrijavanju im se ozlijedio i standardni vratar Zvonimir Mikulić kojeg je zamijenio Borna Žitnjak. Za momčad iz Gradskog vrta debitirao je Rus Sandro Tcveiba.

Prvi dio nije bio pretjerano zanimljiv. Za Istru su zaprijetili Damir Zlomislić i Nikola Žižić, dok je za Bijelo-plave dva puta pokušao Alen Grgić. No, u prvom dijelu gledatelji nisu mogli vidjeti dobar nogomet i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak utakmice ipak je ponudio golove i puno više uzbuđenja. U 57. minuti Osijek je došao do vodstva i to iz kaznenog udarca. Udarac Tomislava Šorše iz blizine Žižić je zaustavio rukom i Željko Frković je pokazao na bijelu točku iz koje je precizan bio Goran Roce.

No, Istra nije dugo čekala za izjednačenje. Muamer Svraka je u 63. primio loptu na 20 metara od gostujućeg gola i neobranjivo pogodio u kut za 1:1. Osijek je odmah mogao zabiti preko Grgića no do vodstva su ipak došli Puljani.

Strijelac za Istru u 78. je bio Marokanac Bouhna na asistenciju Stefana Nikolića. Istra je do kraja utakmice mogla doći i do uvjerljivije pobjede ali je udarac Svrake odsjeo na gredi. U sljedećem kolu Istra gostuje u Zaprešiću, a Osijek će bodove spasa tražiti na domaćem terenu protiv Slaven Belupa.