MAXtv Prva liga, 13. kolo, 18.10.2015, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Vučkov, Goran Perica, Robi Kezele
Silvije Begić 78'
Inter-Zaprešić

Dva pogotka, dva isključenja i svakom po bod u Parku mladeži

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2015.

U posljednjem susretu 13. kola MAXtv Prve lige Split i Inter u Parku mladeži remizirali su 1:1. U susretu s dva pogotka viđena su i dva isključenja, a pobjednika u konačnici nije bilo...

Artem Milevskij
57'
20
Luka Grubišić
72'
30
Petar Franjić
83'
Petar Bočkaj
46'
19
Marin Zulim
90'
22
Ivan Parlov
90'
Samir Toplak

Zaključenje 13. kola MAXtv Prve lige odrađeno je u Parku mladeži gdje je Split igrao protiv Intera. Goran Sablić još uvijek svjež na klupi Splitovaca na drugoj strani imao je Inter, igrom i rezultatima najugodnije iznenađenje sezone.

Toplakova momčad i u ovaj susret ušla je otvoreno i s razmišljanjem o svojoj igri te je od početka pokazala da je u Split došla po bodove. Nekoliko početnih prijetnji nije realizirala, a Split je prvi put ozbiljnije zaprijetio nakon 15 minuta igre kada je Posavec obranio pokušaje Pervana i Oremuša.

Domaćin je polako počeo preuzimati kontrolu nad susretom i sve češće prijetiti gostujućim vratima, ali do kraja prvog dijela rezultatske promjene nije bilo.

Međutim bilo je brojčane, u završnici prvog dijela Inter je ostao s igračem manje kada je Šoljić napravio prekršaj na sredini terena, ubrzo je zaiskrilo na travnjaku, a Vučkov je Šoljiću pokazao drugi žuti karton.

U drugi dio Split je krenuo s igračem više i željom da što prije dođe do pogotka. Pokušavali su Bilbija, Oremuš, no pogotka nije bilo, a od 60. minute snage su poravnate. Ponovno je došlo do naguravanja, ovaj put drugi žuti zaradio je Majstorović, neposredno nakon što je po prvi puta u igru u dresu Splita ušao Artem Milevski.

Nakon toga živnuo je i Inter koji u 67. minuti skoro dolazi do vodstva, Ottochian je asistirao Bočkaju koji iz dobre pozicije gađa kut, ali lopta pogađa vratnicu.

Deset minuta kasnije Inter ipak dolazi do prednosti. Čeliković je ubacio u 16 metara gdje Begić dolazi do lopte i šalje ju u mrežu Zagorca.

Međutim gosti ipak nisu izdržali. U 83. minuti Bagarić poravnava na 1:1 nakon ubačaja Pešića, do kraja susreta promjena više nije bilo i svatko je odnio po bod.