MAXtv Prva liga, 14. kolo, 23.10.2015, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 627
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur

Osijek i Slaven Belupo nastavili niz utakmica bez pobjede u susretu bez pogodaka

Mihaela Bradovski • petak, 23.10.2015.

Prvu utakmicu 14. kola MAXtv Prve lige u Gradskom vrtu odigrali su Osijek i Slaven Belupo. Pogodaka nije bilo čime su obje momčadi nastavile seriju nastupa bez pobjede i ostali na samo dva slavlja ove sezone...

Vrlo važna utakmica za obje momčadi završila je na kraju podjelom bodova. Osječani su tražili pobjedu s kojom bi se približili Slaven Belupu na samo bod zaostatka, a slične ambicije imali su i gosti iz Koprivnice koji su pak željeli uhvatiti priključak sa sredinom ljestvice.

Na kraju pogodaka nije bilo, u susretu s dosta pogrešaka Osječani su bili opasniji i češće su prijetili vratima, no mreža Rozmana ostala je nedirnuta i svaka momčad odnijela je bod.

Počelo je burno, već u prvom napadu Osijeka Škorić je pao u kaznenom prostoru, no sudac Strukan nije to vidio kao prekršaj. U 13. minuti veliku priliku za domaćina propustio je realizirati Roce koji nije pogodio okvir vrata iz blizine.

Domaćin je do kraja prvog dijela u još nekoliko navrata prijetio dobrom Rozmanu, ali bez uspjeha, dok su gosti zaigrali nešto bolje ulaskom Brleka umjesto ozlijeđenog Gregurine, ali i dalje bez posebne konkretnosti.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio tražiti pogodak, ali i Slaven Belupo je prijetio prema golu Žitnjaka. Tako je nakon 20 minuta igre u drugom dijelu Savić pucao iskosa, no nedovoljno dobro.

U završnici je domaćin stihijski napadao, pokušavao na sve načine doći do pogotka, međutim teško je dolazio do velikih prilika i susret je završio bez pobjednika. U takvim napadima Osijeka, Slaven Belupo je u nekoliko navrata imao dobra otvaranja u kontranapad i gosti su mogli i iznenaditi.

Remi nije ishod s kojim će biti zadovoljni i jedni i drugi, nisu se posebno uspjeli odvojiti od dna ljestvice te su ostali na samo dvije upisane pobjede nakon 14 kola.