Premiership, 10. kolo, 25.10.2015, 13:00 h
Sunderland 3:0 Newcastle
Newcastle

Sunderland s igračem više zabio tri gola i pobjegao s dna tablice

Marjan Kreševac • nedjelja, 25.10.2015.

Nedjeljni program Premiershipa međusobnim dvobojem otvorili su Sunderland i Newcastle. Obje momčadi nisu briljirale u dosadašnjem dijelu prvenstva što pokazuje i njihova pozicija na tablici, Sunderland drži posljednje mjesto, a Newcastle s tri boda više 18. poziciju.

Kroz povijest susret ova dva kluba bio je više od pukog nogometnog nadmudrivanja, a u dvobojima daleko uspješniji je Sunderland. Sam Allardyce, jedini trener koji je vodio oba kluba dat će sve od sebe da ne bude prvi trener koji je izgubio od Newcastlea još od doba Steva Brucea. Koliko emocija donosi današnji derbi govori činjenica da je trener Newcastlea, Steve McClaren uputio otvoreno pismo navijačima i zatražio njihovu najveću moguću podršku.

Od prve minute utakmice Newcastle je silovito krenuo prema golu domaćih, redali su prilike jednu za drugom, a najkonkretnije prijetnje stigle su u trećoj minuti od Fabricija Coloccinija i Aleksandra Mitrovića u 12. minuti susreta. Gosti su u prvih 25 minuta imali 70 posto posjeda lopte, domaćin nije mogao izaći dalje sa svoje polovice. Najaktivniji u tim trenucima bio je Moussa Sissoko koji je prolazio po desnoj strani kako je htio i hranio loptama svoje suigrače.

Dodatni problemi za domaće stigli su u 35. i 36. minuti kada su zbog ozljeda teren morali napustiti Ola Toivonen i John O'Shea. Kako to obično biva u nogometu Newcastle je kažnjen zbog velikog broja propuštenih prilika. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu kada je Steven Fletcher izborio prekršaj za kazneni udarac. Krivac za prekršaj bio je Coloccini koji je i dodatno nagrađen izravnim crvenim kartonom. Adam Johnson postavio je loptu na bijelu točku i lijevom nogom pogodio donji desni kut gola. Domaći su otišli na odmor s prednošću 1:0, iako prema pokazanoj igri to apsolutno nisu zaslužili.

Iako s igračem manje gosti su i na početku drugog poluvremena krenuli ofenzivno. Nastavili su stvarati prilike, ali kao i u prvom poluvremenu bez konkretnog rezultata, ili zbog nespretnosti u završnici ili zbog dobrih reakcija domaćeg vratara. Na vrhuncu pritiska Sunderland je nakon kornera povisio na 2:0, a strijelac nogom iz velike blizine bio je Billy Jones u 65. minuti. Nekoliko minuta kasnije, točnije u 72. minuti Jones je propustio priliku za konačni udarac gostujućim nadama, lijepo je pucao, ali njegov udarac odsjeo je na prečki.

Ono što nije uspjelo Jonesu, uspjelo je u 86. minuti Stevenu Fletcheru koji je nakon kontranapada na asistenciju Younesa Kaboula zabio za 3:0. Ovom pobjedom Sunderland je prepustio posljednje mjesto Aston Villi.

• Zdren27.10.2015. u 00:24
    Evo sad sam vidio sažetak. Kako je sudac zajebo, kakav crveni i penal... Strašno.