Rudeš i Segesta sa šest pogodaka na utakmici zatvorili 14. kolo Druge HNL

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 25.10.2015.

U 14.kolu Druge HNL Cibalia nije uspijela iskoristiti novi kiks lidera prvenstva Šibenika, a dok je Hrvatski dragovoljac minimalnom pobjedom protiv Imotskog pobjegao s dna ljestvice.

Momčad Rudeša u posljednjim trenucima susreta protiv Segeste stigla je do boda, a utakmica je završila rezultatom 3:3. Zanimljivo da je na ovoj utakmici postignut jednak broj pogodaka kao i na svim preostalim susretima 14. kola.

Gostujući sastav iz Siska poveo je već u sedmoj minuti susreta, a pogodak je postigao najbolji strijelac kluba Matej Dumbović. U 35. minuti Rudeš je poravnao rezultat pogotkom iskusnog Darija Bodrušića. Isti igrač postigao je pogodak i u 51. minuti, ali ovaj puta u vlastitu mrežu. Samo pet minuta kasnije Filip Bojić postigao je pogodak za novo, ali ne i posljednje poravnanje rezultata na utakmici.

Do rezultata 3:2 Segesta je stigla u 70. minuti pogotkom Nenada Dedića, a konačan rezultat utakmice 3:3 Rudeš je postavio u 90. minuti pogotkom Borka Georgieva.

U subotnjem programu Druge HNL lider prvenstva Šibenik na svom terenu odigrao je susret bez pogodaka protiv momčadi Gorice, ali novi kiks Šibenika nije uspjela iskoristiti drugoplasirana Cibalia koja je poražena u gostima kod Dugopolja s rezultatom 1:0, a jedini strijelac na utakmici bio je Ivan Bubalo.

Momčad Sesveta nastavila je svoj stopostotni niz na domaćem terenu, u završnici utakmice porazili su momčad Lučkog s rezultatom 2:0 i tako zaustavili niz od pet utakmica bez poraza protiv ovog protivnika. Pogotke za Sesvete postigli su Ivan Antunović i Ivan Prskalo. Ovim pogotkom Prskalo se je ponovno popeo na vrh liste strijelaca s devet pogodaka.

Momčad Zadra na svom terenu uspjela doći do boda protiv druge momčadi Dinama. Momčad Željka Sopića povela je 25. minuti pogotkom Senegalca Badjia Badare, a Zadar je do poravnanja rezultata stigao u 74. minuti pogotkom Karla Butića. Minuti kasnije trener Zadra Josip Butić zaradio je isključenje zbog prigovora sucu te je momčad Zadra posljednjih 15 minuta igrala bez prvog trenera.

U petak je odigran derbi začelja između Hrvatskog dragovoljca i Imotskog, a pobjedu je odnijela momčad iz Sigeta koja je pogotkom Vice Kendeša prekinula niz od osam utakmica bez pobjeda i tako pobjegla sa začelja tablice.