MAXtv Prva liga, 14. kolo, 25.10.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Split

Nastavljaju se Zagrebove muke: Pjesnici i dalje bez pobjede, u Kranjčevićevoj slavio i Split

Branimir Korać • nedjelja, 25.10.2015.

Niti u 14. kolu Zagreb nije uspio doći do prve ovosezonske pobjede. Novi poraz nanio mu je Split koji je u Kranjčevićevoj stigao do pobjede 2:1 i tako zabetonirao Pjesnike za dno...

Miroslav Konopek
74'
16
Robert Mudražija
79'

Luka Grubišić
62'
30
Petar Franjić
82'
8
Antonio Mršić
90'+1'
Goran Sablić

Zagreb je postao najpoželjniji protivnik u MAXtv Prvoj ligi, samo četiri osvojena boda u dosadašnjem dijelu sezone, nijedna pobjeda u 14 kola, sve to stavlja ga u poziciju prvog favorita za selidbu u niži rang. Pjesnicima ništa ne polazi za nogom, imaju priličnih problema, a to je iskoristio i Split koji Kranjčevićevu napušta s pobjedom 2:1.

Domaćini su potpuno bez samopouzdanja, a to je pokazao i ovaj susret u kojem su propustili realizirati kazneni udarac, uspjeli nekako poravnati, ali kasnije ponovno primili pogodak i ubilježili poraz.

U prvom poluvremenu Split je bio bolji protivnik, a nakon što je propustio nekoliko prilika, do vodstva je stigao u završnici prvog poluvremena. U 43. minuti Zagrebova obrana napravila je seriju pogrešaka, u konačnici trojica igrača propustila su ubacivanje Pešića koje je došlo na drugoj vratnici do Oremuša koji zabija za vodstvo.

Na početku drugog poluvremena Zagreb je dobio priliku za povratak u utakmicu. U kaznenom prostoru srušen je Šehić, dosuđen je kazneni udarac koji ne realizira Medić.

Ta prilika nije iskorištena, ali zato je ona u 60. minuti. Još jedan prekršaj u 16 metara gostiju, još jedan kazneni udarac, a ovaj put Valentino Stepčić je precizniji i poravnava na 1:1.

Ipak, domaćin nije zadržao bod. U 78. minuti Livaković griješi nakon ubačaja Blagojevića s lijeve strane, lopta dolazi do Bagarića koji iz blizine zabija za pobjedu.

Mogli su Splićani i uvjerljivije slaviti, šest minuta prije kraja dobili su i oni kazneni udarac, ali Blagojević je pogodio gredu, no unatoč tome gosti odnose tri vrijedna boda.