Šibenik minimalnim slavljem prekinuo niz bez pobjede, Rudeš slavio protiv Dugopolja

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 31.10.2015.

U 15. kolu Druge HNL lider prvenstva Šibenik slavio je u gostima kod posljednjeg Imotskog, dok je preporođena Segesta slavila protiv trećeplasiranih Sesveta...

Nakon tri utakmice bez pobjede, lider prvenstva slavio je na Gospinom dolcu protiv Imotskog s rezultatom 1:0. Sve važnije dogodilo se u drugom dijelu susreta. Nakon ubačaja Perice Šare lopta stiže do Grga Živkovića koji pogađa za prednost Šibenika.

Osam minuta kasnije vratar gostiju Hrvoje Slavica dobio je karton, a Imotski kazneni udarac. Slavicu na vratima zamijenio je David Nwolokor koji je sjajno obranio udarac Filipa Faletara s bijele točke te s još nekoliko obrana očuvao praznu mrežu za nova tri boda.

Na Hitrec-Kacianu druga momčad Dinama i Cibalia podijelili su bodove, a rezultat utakmice bio je 1:1. Momčad Željka Sopića povela je u 59. minuti, a sjajan pogodak s dvadesetak metara postigao je Španjolac Dani Olmo. Do poravnanja rezultata, Cibalia je stigla u 73. minuti, a strijelac pogotka je iskusni Frane Vitaić. Susret s Cibalijom donio je jednu dobru i jednu lošu vijest za prvu momčad Dinama. Dobra vijest je da se je nakon ozljede na teren vratio Leonardo Sigali koji je u igru ušao u 69. minuti susreta, dok je loša vijest da je novu ozljedu zadobio Domagoj Pavičić zbog koje je teren napustio već u 19. minuti.

Dolaskom Stjepana Čordaša na klupu Segeste, momčad iz Siska počela je nizati pozitivne rezultate, a subotnjom pobjedom od 2:1 protiv Sesveta pobjegli su iz zone ispadanja. Do prednosti prvo je stigla momčad Sesveta, u 26. minuti pogodak je postigao Tomislav Valentić. Devet minuti kasnije autogolom Kristijana Antunovića Segesta je poravnala rezultat. Konačan rezultat utakmice postavio je Nenad Dedić u 51. minuti susreta.

U Rudeškoj ulici u Zagrebu, domaćin je slavio s rezultatom od 2:0 protiv Dugopolja. Rudeš je poveo u 24. minuti pogotkom iskusnog Darija Bodrušića, a to je njegov drugi pogodak u posljednja dva susreta. Do povećanja i konačnog rezultata Rudeš je stigao u 42. minuti, a pogodak je postigao Lovro Šćrbec.

Jedini susret bez pogodaka bio je onaj između Lučkog i Hrvatskog dragovoljca, dok je u susretu koji je odigran u petak momčad Gorice pobijedila Zadar s rezultatom 1:0. Sljedeće 16. kolo Druge HNL na rasporedu je 6. i 7. studenog.