Tri susreta Serie A završili bez pogodaka, Donadoni krenuo visokom pobjedom na klupi Bologne

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 01.11.2015.

U 11. kolu talijanskog prvenstva tri susreta završila su rezultatom 0:0, među kojima je i Napoli koji nije uspio slaviti protiv Genoe i tako je propustio priliku da se izjednači s Fiorentinom i Interom na vrhu tablice...

Roberto Donadoni zamijenio je Delija Rossija na klupi Bologne te je već u prvom susretu slavio s visokih 3:0 protiv Atalante. Bologna je povela u 52. minuti susreta, Emanuele Giaccherini iskoristio je loše dodavanje Rafaela Toloija, te je snažnim udarcem loptu pospremio u mrežu.

Šest minuta kasnije Bologna je povećala svoju prednost. Adam Masina dodao je loptu do Mattije Destra koji prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca postigao svoj prvijenac u dresu Bologne.

U 85. minuti susreta Bologna je postigla i treći pogodak na susretu, a autor sjajnog pogotka je Franco Brienza. Nakon dodavanja Saphira Taidera, Brienza je uputio snažan i precizan udarac s tridesetak metara, vratar gostiju je bio nemoćan i Bologna je postavila konačan rezultat od 3:0.

Unatoč boljoj predstavi Napoli nije uspio slaviti u gostima kod Genoe, a najzaslužniji za to je vratar gostiju Mattija Perin koji je s nekoliko sjajnih obrana sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Susret bez pogotka odigrali su i Udinese i Sassuolo, a najveću priliku na susret imao je Sassuolo, ali udarac Antonija Flora Floresa završio je na stativi. Stipe Perica u igru je ušao u 67. minuti, dok je u dresu gostiju Šime Vrsaljko proveo svih 90 minuta.

Identičan rezultat bio je i na utakmici između Carpija i Verone, a u dresu domaćina Igor Bubnjić je nastupao od 56. minute susreta. U nedjelju u 20 sati i 45 minuta na rasporedu je susret između Lazija i Milana.