MAXtv Prva liga, 15. kolo, 01.11.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 608
Inter-Zaprešić

Slaven Belupo prekinuo niz bez pobjede visokim slavljem u Koprivnici protiv Intera

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 01.11.2015.

U posljednjem susretu 15.kola MAXtv Prve HNL Slaven Belupo je stigao do visoke pobjede od 4:0 protiv Intera i tako preskočio Lokomotivu na tablici te zauzeo sedmo mjesto...

Dominik Glavina
53'
34
Petar Bočkaj
53'
19
Marin Zulim
81'
Samir Toplak

Slaven Belupo stigao je do najuvjerljivije pobjede u sezoni, koprivnički sastav je na svom terenu s 4:0 svladao najugodnije iznenađenje ovog dijela sezone Inter. Ovom pobjedom Slaven Belupo je prekinuo niz od sedam utakmice bez pobjede, posljednju pobjedu ostvario je 23. kolovoza protiv Zagreba.

Domaćin je poveo u 20. minuti susreta. Mateas Delić je presjekao prekratko dodavanje Mislava Komorskog, primio loptu te je plasirao pored vratara gostiju Josipa Posavca.

U nastavku susreta Slaven Belupo je zaprijetio preko Ljubana Crepulje, ali njegov udarac obranio je Posavec. Prvu veliku priliku Inter je imao u 37. minuti susreta, Ilija Nestorovski proigrao je Ivana Blaževića u šesnaestercu, ali njegov udarac obranio je Matjaž Rozman.

U 50. minuti susreta Slaven Belupo je povećao svoju prednost. Delić je dugom loptom pronašao Stefana Savića koji ju je povukao, varkom prevario stopera gostiju i plasirao ju pored vratara u suprotni kut za svoj drugi pogodak u sezoni.

14 minuta kasnije Slaven Belupo je postigao treći pogodak na susretu, a ponovno zahvaljujući velikoj greški Komorskog koju je također ponovno iskoristio Delić, ali ovaj puta bio je nesebičan te je dodao loptu do Filipa Ozobića. Njegov prvi udarac je blokiran, ali lopta mu se vratila i iz drugog pokušaja pogađa za veliku prednost domaćina.

U 68. minuti Ozobić puca iz okreta s vrha šesnaesterca, ali njegov pokušaj odlazi preko vrata. Devet minuta kasnije Petar Bočkaj uputio je sjajan udarac iskosa s dvadesetak metara, ali sjajnom paradom Rozman brani njegov pokušaj.

U finišu susreta Slaven Belupo je postavio konačan rezultat od 4:0, a autor sjajnog pogotka je mladi David Arap, Ozobić je sjajno proigrao Arapa koji s vrha šesnaesterca loba vratara za svoj prvi pogodak u prvoligaškom natjecanju.